ÜRO inimõiguste ülddeklaratsioon räägib muust, kui seda poliitikas välja käiakse

Repliik,
©Riigikogu
Marti Kuusiku osas rikkus isegi president räigelt ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni artiklit 11.

Lugedes välisministeeriumi kodulehel avaldatud ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni, ei leia sealt viiteid samasooliste õigusele abielluda, küll aga teisi õigusi, mida Eestis on rikutud.

Ülddeklaratsioonis pole kusagil kirjas õigusi seksuaalsele orientatsioonile ja sellest tuleneva pere loomisele – tõenäoliselt ei saagi seda sinna kirjutada, sest see annaks võimaluse tõlgendusteks, mis väljuksid ka samasoolisuse raamest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Artikkel 16 ütleb, et täisealistel meestel ja naistel on igasuguste kitsendusteta rassi, rahvuse või usu põhjal õigus abielluda ja luua perekond. /…/ Perekond on ühiskonna loomulik ja põhiline üksus ning tal on õigus saada ühiskonnalt ja riigilt kaitset. Ilmselgelt on rõhk eluandval heteroseksuaalsusel.

Artikkel 11 ütleb, et igal süüteos süüdistataval inimesel on õigus sellele, et teda peetakse süütuks seni, kuni tema süü ei ole seaduse kohaselt tõendatud avalikul kohtulikul arutamisel, kus talle on tagatud kõik võimalused kaitseks. Artikkel 12 lisab, et kellegi era- ja perekonnaellu, kodupuutumatusse või kirjavahetusse ei tohi meelevaldselt sekkuda ega teotada kellegi au ja head nime.

Siinkohal on inimõiguste osas räigelt eksinud nii president Kaljulaid kui ka Eesti peavoolumeedia, kes mõistsid eksminister Marti Kuusiku sisuliselt hukka juba enne kohtuotsust, mida pole siiani, ja samuti ka enne krimiasja algatamist. Ajakirjandus, kes käis Rakveres Kuusikute pereelu uurimas, rikkus räigelt 12. artiklit.

Artikkel 18 ütleb, et igaühel on mõtte-, südametunnistuse ja usuvabadus; see õigus kätkeb vabadust /…/ kuulutada oma usku või veendumusi nii üksi kui ka koos teistega, avalikult või eraviisiliselt õpetamise, tava, kultuse ja kombetalituste kaudu. Artikkel 19 lisab, et igaühel on arvamuse- ja sõnavabadus; see õigus kätkeb vabadust sekkumiseta oma veendumustest kinni pidada ja vabadust informatsiooni ja ideid otsida, saada ja levitada igasuguste abinõudega ja riigipiiridest sõltumata.

See, mis toimub praegu YouTubes Objektiivi ümber, küll lugupidamisest artikkel 19 vastu Lääne avalikus ruumis ei räägi. Nagu ka konservatiivse maailmavaate tõrjumine peavoolumeedias ning kõikvõimalike “vihakõneseaduste” algatamine.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused