Uskumatu, aga tõsi – meediaettevõtted nõuavad enda usaldamist!

Repliik,
©Uued Uudised
Delfi Faktikontroll häbistab ajakirjanduse mainet.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kommenteerib sotsiaalmeedias uudist, mille kohaselt teatas meedialiit peaministrile, et Martin Helme üleskutse teatud lehti mitte lugeda olevat lubamatu.

“Eesti Meediaettevõtete Liit võiks teada ja aru saada, et usaldust kellegi vastu ei saa riik mingite normatiivsete aktidega tekitada. Usaldamist ei saa ajakirjanduse mõne väljaande vastu tekitada ka peaminister. Ega üldse keegi taeva all.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui mingi ajakirjandusväljaanne (või meie ajakirjandus tervikuna) on oma usaldatavuse kaotanud, siis on see 100% nende endi viga ja nende endi probleem. Usalduse kaotanu peaks vaatama peeglisse – seal on tema ebausaldatavuse põhjus.

Mingid kirjad, pöördumised, palved, protestid, nõudmised jms. on siin täielik mõttetus. Kedagi ei saa kohustada usaldama seda, kes on usalduse kaotanud – seda teab isegi laps.

Mulle on täiesti arusaamatu, kuidas Eesti Meediaettevõtete Liit on nii totaalselt rumal, et üldse mingi sellise enda usaldamise nõude ja tahtmisega lagedale tuleb.

Rumal vajab õpetust. Seda Eesti Meediaettevõtete Liit ka õpetusena võtku – kordan end: “Kedagi ei saa kohustada usaldama seda, kes on usalduse kaotanud.”

Olukord on lausa koomiline: ajakirjandus väidab, et ta on usaldatav, aga lugejad väidavad, et ajakirjandus ei ole usaldatav.

Pole raske ette teada, kumb pool vaidlejatest selles vaidluses kaotajaks jääb. Meie ajakirjandusest oli väga rumal üldse sellist vaidlust algatada – nad kaotavad selles vaidlemises sellegi raasukese usaldust, mis neil ehk kellegi silmis oli.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused