Uued Uudised ei kajasta mitte valitsuse positsioone, vaid rahvuskonservatiivset maailmavaadet

Repliik,
- Updated
©UU
Uued Uudised on rahvuskonservatiivse meelsusega portaal.

Hiljuti väitis Eesti Ekspress oma juhtkirjas, nagu võiks Uutest Uudistest välja lugeda valitsuse seisukohti, mis aga ei vasta kuidagi tõele.

“Selgi nädalal ilmus EKRE ametlikus väljaandes Uued Uudised (mis, nagu elu näitab, kajastab valitsuse positsioone viimasel ajal ausamalt kui valitsuse pressikonverents) lugu sellest, kuidas „Eesti kuulumine põhjamaade hulka on muutumas tühjalt kõmisevaks legendiks,” kirjutas Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ei, Uued Uudised ei ole valitsuse hääletoru. Portaal edastab uudised rahvuskonservatiivsest vaatevinklist vaadatuna, olles seega kajastustes kallutatud – me ei pretendeerigi sõltumatu meedia tiitlile. Seetõttu pole meile mõtet saata ka lugusid või esitada vastulauseid, mis ei lähe rahvuskonservatiivsusega kokku. Meie arvukad kaasautorid jagavad meie vaateid.

Lähtumist rahvuskonservatismist on näha ka meiepolses valitsuse tegemiste kajastamises – muidugi räägime me sellest, mida teevad ja ütlevad EKRE ministrid, kuid teiste puhul sõltub kiitmine või laitmine sellest, kuidas nende ütlused või tegevus sobivad kokku meie maailmavaatega.

Nii sai meilt kiita Isamaa kultuuriminister Tõnis Lukas, kes tõi oma fraasidega laulupeole Alo Matiiseni viis isamaalist laulu. Tunnustust on pälvinud ka rahvastikuminister Riina Solman dokumentides “isa” ja “ema” taastamise eest. Samas aga sai kõvasti sugeda samast erakonnast pärit Mihhail Lotman, kelle arvates lõhestab EKRE Lihula mälestussamba taastamisega ühiskonda.

Uued Uudised on kiitnud välisminister Urmas Reinsalut mitmete algatuste eest, mis takistavad globalismilollustel Eestisse imbumast, kuid samas sai portaali karmi kriitika osaliseks Tanel Kiige juhitav sotsiaalministeerium oma nõudmise eest suruda nimeseadusesse sooneutraalsus.

Mis aga puutub Eesti Ekspressi väitesse, nagu oleks Uute Uudiste väljaöeldud seisukoht Eesti (mitte)kuulumise kohta Põhjamaade sekka kogu valitsuse seisukoht, siis pole selles teragi tõtt. Kui vaadata näiteks haridusminister Mailis Repsi tegemisi oma valdkonnas, siis tundub, et tema surub sinna sisse just neid Põhjamaade multikultirumalusi, mida rahvuskonservatiivid küll eesti laste õpetamise juures näha ei taha.

Valitsuses on lisaks rahvuskonservatiividele veel ka eurokonservatiivid ja liberaalid, kes pole vähemalt Uutele Uudistele oma seisukohta Põhjamaadest eeskuju võtmise kohta öelnud. Isegi Eesti Ekspress väljatoodud „Eesti kuulumine Põhjamaade hulka on muutumas tühjalt kõmisevaks legendiks,” on rahvusmeelse toimetuse arvamus ning arvatavasti ka kõigi erakonna inimeste oma, kuid mitte EKRE ametlikult väljaöeldud seisukoht.

Uued Uudised on erinevate autorite abiga rahvuskonservatiivset maailmavaadet kajastav portaal ja sellega on kõik öeldud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused