Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uuring: kui ajul on liberaalne tempel, siis ongi kapo erapooletu

-
01.02.2021
Pilapilt kapo tegevusest.

Kui ühiskonnas leiab suur osa inimestest, et 2+2=5, siis on sellel maal eluterve mõtlemisega asjad halvasti.

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitluses paluti hinnata mitmete Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmete väljendatud versiooni, mille  järgi oli kriminaalasja avalikustamise kuupäeva valik uurimisorganite sekkumine poliitikasse, et nurjata päev hiljem toimunud abielureferendumi. Seda peab väga või pigem tõenäoliseks 35 protsenti, pigem mitte või üldse mitte tõenäoliseks 52 protsenti ning 13 protsenti ei osanud öelda.

Katsuks selle juhtumi üle analüüsida. Abielureferendum, mis kinnistaks mehe ja naise abielu samasooliste ees. Kogu poliitiline maastik ja massimeedia on rahvahääletuse ja EKRE vastu. Laskutakse Riigikogu töö blokeerimise ja Venemaaga ühinemise propageerimiseni. EKRE takistamiseks tehakse ükspuha mida. Mitmed “ei”-jõud on deklareerinud, et takistavad rahvahääletust igal juhul.

Üha enam Keskerakonna poliitikuid annab mõista, et on referendumi vastu. Neid ja Reformierakonda ühendava üle-euroopalise ALDE emissarid hoiatavad, et Keskid võivad karistada saada, kui aitavad EKRE-l mehe ja naise suhet kindlustada.

Saabumas on referendumi eelnõu teine lugemine ja kirjade järgi peaksid hääled koos olema ning hääletus toimuma, sest Keskerakond ja Isamaa on koalitsioonileppes lubanud EKRE referendumit toetada. Tundub, et mitte miski ei saa referendumit takistada.

Kui Riigikogu istungini jääb päev aega, otsustavad kapo ja prokuratuur korraldada suure haarangu, kuigi asju on juba väga pikka aega uuritud. Põhjenduseks tuuakse, et kahtlusalused on õnneks Eestis ega saa pandeemia tõttu suletud maailmas reisida. Jõustruktuurid ei mõtlegi, kuidas see lugu võib lõppeda ja milleni viia, lihtsalt teevad ära. Nii nad vähemalt pärast väidavad. Ei päev varem ega päev hiljem, just enne referendumi eelnõu vastuvõtmise päeva oli see õige aeg.

Valitsus laguneb, sest korruptsioonikahtlustuse saanud Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas astub tagasi. Kuriteos kahtlustatav Mihhail Korb jääb vabadusse ja värske korruptsioonipartei saab pikka aega võimu oodanud Reformierakonnalt kohe kutse uude valitsusse, seda mingit puhastustuld läbimata. Mailis Reps, keda peetakse KE ühenduslüliks oravaparteiga, on kohe koalitsiooniläbirääkimistel.

Ja viimaks – kes olid kõige rohkem mehe ja naise abielu kindlustava referendumi vastu. Ikka homoseksualismi ja homoagendat toetavad jõud.

Nüüd aplaus ja trummipõrin: Eesti LGBT Ühing pärgas mullu kümmet Eesti inimest vikerkaarekangelase tiitliga. Võitjate seas oli ka kaitsepolitsei juhi Arnold Sinisalu abikaasa, vaimse tervise spetsialist Kait Sinisalu. Vikerkaarekangelaste märk antakse inimestele, kes on sõnades ja tegudes LGBT+ kogukonna elu edendanud ja kogukonna eest seisnud.

Kas keegi usub, et kael ei suuna pead, pea omakorda kogu organisatsiooni?

Liiga palju kokkusattumisi, kas pole? Kunagi oli sama stsenaariumi järgi korraldatud ka nulltulemusega lõppenud Panovi juhtum – seda ei taha keegi meenutada.

Põhisõnumiks aga on siiski see, et tervelt kolmandik ja enamgi usub riigi ühe oluliseima jõustruktuuri politiseeritust.