Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uus loodav valitsus lubab Eestile pikki “lahja lehma aastaid”

-
10.07.2024
Karikaturist hoiatab kilekotimehe eest ning võimuläbirääkimised ütlevadki, et too tuleb igasse kodusse maksuraha juurde nõudma.
© Erki Evestus

Piibli järgi tähendavad “lahja lehma aastad” aegu, mil kuskilt midagi peale ja juurde ei tule ning elada tuleb nö vanast rasvast. Kuna Kaja Kallas midagi kolme aasta jooksul majanduses korda ei saatnud, vaid lasi selle allavett, siis paljudel kumab ees kerjakott.

BNS vahendab: “Michal: järgmisel kolmel aastal ootavad ees kärped halduskuludes” ehk “Valitsusliidu läbirääkimistel Reformierakonda esindava kliimaminister Kristen Michali sõnul ootavad järgmisel kolmel aastal Eestit ees kärped riigi halduskuludes ja vähendatakse teenistujaid.”

Lihtsamalt öeldes jääb ka riigi haldussuutlikkus väiksemaks ja kuigi bürokraatiaaparaati on vaja kärpida, siis võimulolijatel pole tõesti enam kuskilt raha võtta ning käiku lähevad üha uued kärped, majandus raha enam ei tekita. Ja tõenäoliselt tähendavad “teenistujad” politseinikke, päästjaid ja haiglaõdesid, “halduskulud” aga nende palku.

On endastki mõistetav, et kui kolm aastat koguti raha ainult maksudest, majandus tapeti rohepöörde, kõrgete energiahindade ja maksukoormusega ning ettevõtluselt võeti elujõud, siis järgmisel kolmel aastal lähebki aina hullemaks. Kuigi Eesti Pank, rahandusministeerium ja teised lojaalsed asutused üritavad ennustada majanduskasvu, siis Michal tunnistab kaude, et tema juhib riiki edasi allakäiguteed pidi.

Enne eelmisi Riigikogu valimisi juhtis Martin Helme tähelepanu sellele, et peale EKRE ei rääkinud enam ükski erakond jõukusest. Ilmselt ei juleta sellest rääkida, sest rohepööre on olemuslikult tarbimise vähendamise tee ja kuidas siis rääkida veel jõukusest, kui isegi oma odav põlevkivienergeetika kinni puuakse?

Kuni Reformierakond võimule jääb, pole jõukuse kasvu küll oodata – kui, siis ainult nende toiduahelas. Hea näide on Tallinn, kus Keskerakonna toiduahelat asendatakse nelikvõimu omaga ning kõige suuremateks krattideks on oravate liitlased härrassotsid.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul tulebki edaspidise maksutõusu puhul arvestada, et maksudesse panustaksid kõik – Eestist saab puhas lüpsiühiskond, kus rahvalt sõõrutatakse välja kõik, mida välja pigistada annab, see aga on pigem keskaja moodi.

Praeguses võimuliidus pole majandusinimesi, spetsialiste, kes oskaks majanduse tõusule pöörata – on vaid Mart Võrklaeva moodi lapspoliitikud, kes oskavad raha ainult taskutest korjata. Seejuures ei võeta seda sugugi mitte arvukate ideoloogiliste MTÜ-de eelarveridadelt, vaid suurperedelt, autoomanikelt ja kõigilt teistelt tavainimestelt.

Läänemaailmas on heaoluühiskonna aeg läbi. Oma osa sellest annavad raha võttev rohepööre ja raha nõudev massimigratsioon. “Lahja lehma aastad” on tulnud, et jääda, “lihava lehma aastad” on minevik.

Uued Uudised