Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti uus välisminister lasi Soomele kummikusse

02.02.2021
Politsei on võtnud Tallinna sadama tugevama kontrolli alla. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Kui kasutada reformierakondlasest kaitseministri Kalle Laasneti retoorikat, siis lasi Keskerakonna uus välisminister Eva-Maria Liimets meie heale naabrile, suurele liitlasele ja sõbrale Soomele kummikusse ning kipub Brüsselis nende peale kaebama.

Tõsi on see, et Soome jaanuari lõpus kehtestatud täiendavad sissesõidupiirangud on Eesti vaatest mureks Soomes tööl käivate inimestele

Kui vastne välisminister leiab ka, et piirangud on vastuolus Euroopa Liidu ühe põhiväärtusega. Põhiväärtus on tema sõnul see, et mure on suur.

Välisminister Eva-Maria Liimets ütles usutluses Eesti Päevalehele: “See mure on tõepoolest suur ja just seetõttu, et see on vastuolus EL-i ühe põhiväärtusega.“

Liimets ei andnud selget vastust küsimusele, kas Eesti kavatseb küsida Euroopa Liidu hinnangut sellisele tegevusele, kus kogu tööjõu liikumine pannakse kinni kahe kahtlase erandiga.

“Eesti ja Soome häid suhteid arvestades on meie esimene eesmärk rääkida soomlastega ja püüda leida lahendus. Kavatsen kindlasti rääkida veel Soome välisministriga, vajaduse korral saavad seda küsimust arutada peaministrid,” ütles Liimets.

Igal juhul näitavad Liimetsa sõnad ja tegevus, et ta alustas oma välisministri ametiaega läbikukkumisega ja Eesti-Soome suhete halvendamisega.

Soome peatas sisuliselt mõnede erialast tuleneva erandiga nagu meditsiini- ja hooldustöötajad kogu töörände kuni veebruari lõpuni. Piirang puudutab kümneid tuhandeid eestlasi.