Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vahur Kooritsa “molli andmine” käib juba täiega Delfi kommentaariumis

27.10.2020
Kooritsa üleskutse õhutab viha ühiskonnas.
© Kuvatõmmis

Kui lugeda kommentaare Delfi loo “Martin Helme kutsub Rein Veidemanni ERRi nõukogu juhi kohta maha panema” alt, siis seal käib Vahur Kooritsa soovitatud “molli andmine” juba täie rauaga.

Visuaalsel kommentaariumiga tutvumisel on kohe näha, et arvamused on seinast seina, kuid agressiivsem pool on vähimagi kahtluseta EKRE-vastaste leer. Solvangud Helmede aadressil on üle mõistuse õelad ja vaenulikud.

Mõnigi võib öelda, et ju siis on EKRE inimesed nii marru ajanud. Liberaalse leeri kindlasti, sest nende paika pandud maailm on ohus, rahvuskonservatiivid on talle väljakutse esitanud. Aga asi pole selles.

Asi on selles, et liberaalne-vasakpoolne leer Delfi kommentaariumis paistab silma äärmise räiguse, agressiivsuse ja leppimatu viha poolest. Kommentaarid on sedavõrd jõhkrad, et nendelt inimestelt on “molli andmine” täiesti usutav.

Reformierakonnal, sotsidel, kahesajatajatel ja teistel selle leeri tegelastel ei maksa vähimalgi määral rääkida konservatiivide vihaõhutamisest – Delfi kommentaariumi järgi on nende toetajad kohe valmis minema BLM-i moodi tänavatele ja need lahinguväljaks muutma. Seda oli juba näha geimiitingul, kus Krupskajad ja Kollontaid lasid kätel välkuda.

Vahur Koorits pani muidugi oma vihakõnega revolutsioonilise massi liikuma. “Molli andmine” hakkab üha enam reaalsuseks muutuma ja just vasakliberaalsest leerist lähtuvalt.