Vaktsineerimislainel Eesti ametnikke halvab üha enam kivistunud mõtlemine

Repliik,
©Scanpix
Politseinik hakkab juba vaktsineerimise sünonüümiks saama.

Sotsiaalmeedias on saanud naerunumbriks siseminister Kristian Jaani, kes täisvaktsineerituna haigestus koroonasse, põeb seda “ebameeldivalt” ja soovitab ikka tõhustusdoosi.

“Kas midagi totramat võib veel ette kujutada? Inimene kogeb omal nahal, et vaktsiin ei toimi, aga ainus pääsemine, mis pähe torkab, on veel üks sahmakas sama ainet sisse suruda,” kirjutab seepeale kolumnist Karl Olaf Rääk.

Koroonasse on haigestunud veel mitmed vaktsineeritud poliitikud, nagu Marina Kaljurand, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Riina Solman ja mitmed teised, aga vähemalt osa neist soovitab veel vaktsineerimisele auru juurde anda.

Vaktsineerimisega tuleb muidugi vabatahtlikkuse alusel jätkata, aga mõtlema paneb see, millise tuima järjekindlusega jätkatakse massivaktsineerimise läbisurumist oludes, kus kaitsesüstitute nakatumiste arv kasvab. Isegi kaitsesüstimist jätkates tuleks praegu strateegiat ümber kujundada, sest vaktsiinid pole osutunud nii tõhusaks, kui algul usuti.

See, et sundvaktsineerimisega jätkatakse ja peale piirangute midagi muud teha ei osata, tunnistab, et valitsusel pole pandeemiast jagusaamiseks mingit plaani ega kava. Kui õlad alt ära võtta, ilmub kohe päevavalgele see, et valitsusel midagi muud välja pakkuda pole.

Sestap on tööle pandud kogu ametnikearmee, alates kuulekatest arstidest kuni ministriteni, kes raiuvad tuimalt: vaktsineerima, vaktsineerima… ega oska ka kaitsesüstitute haigestudes muud soovitada, kui “üks sutsakas veel, ehk siis mõjub!” Nii sarnanevad nad üha enam Ivan Dmitrijevitš Tšervjakovile Anton Tšehhovi novellist “Ametniku surm”.

Vaktsineeritute haigestumine vähendab kindlasti usku vaktsiinide toimesse. Kui kogu vaktsineerimiskampaania lastakse naeruväärseks muutuda, siis hakkab ka vaktsiiniusklik varsti “antivaxeriks”. Valitsus aga ei saa endiselt aru, et teerulliga süsti teha ei saa.

Lõpetuseks üks kommentaar Postimehest (kronoloogilises järjestuses).

1. Vaktsineeritud ei nakatu.
2. Vaktsineeritud nakatuvad, aga ei haigestu.
3. Vaktsineeritud haigestuvad, aga kergelt.
4. Vaktsineeritud haigestuvad raskelt, aga intensiivi ei satu .
5. Vaktsineeritud küll satuvad intensiivi, aga ei sure .
6. Vaktsineeritud küll surevad, aga kerget surma.
7. Vaktsineeritud surevad küll piinarikkalt, aga puhta südamega.
8. Vaktsineeritud lähevad edasi paradiisi, aga teised kärvavad niisama tühja!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused