Valede kanonaad sotsi suust ehk Siim Tuisk Eesti Põhiseadust rahvuskesksusest globalistlikuks muutmas

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Meeleavaldus Hirvepargis näitas, kui vähe Eesti inimesi toetab poliitprojekti Jah vabadusele, ei valedele” valetajaid.

Ei möödu päevagi kui Eesti Päevaleht või Delfi või Eesti Ekspress või mõni muu Ekspress Meedia väljaanne ei tulista täiest rauast Eesti seadusliku valitsuse ja koos sellega EKRE ning kõigi rahvuslike jõudude pihta.

Kui täna kirjutab valitsusvastase liikumise „Jah vabadusele, ei valedele“ eestvedaja Siim Tuisk (SDE) EPL-is, et EKRE jutt süvariigist ja libademokraatiast on rünnak põhiseaduse vastu, siis oma avaldustega esindab ta ise põhiseaduslikku riivet.

Ta läheb mööda Eesti põhiseadusest ja spekuleerib sellega, nagu oleks sinna sisse kirjutatud mingid „lääneriikide kodanike vabadused, õigused ja võimalused“.

Tasub põhiseadus lahti lüüa ja leida sealt preambulist: „Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki, mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril, mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele, mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus, mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade…“

1992. aastal ei olnud seal veel sõnagi Euroopa Liidust ega kooseluseadusest, massimmigratsiooni õigustamisest ega mitme riigikeele kehtestamisest, külla aga rahvuskultuuri ja –keele kaitsmisest ja prioriteetsusest.

Sm. Tuisk ei lubaks valitsusel tegelda õigusriigi täiustamise, tegeliku diskrimineerimise väljajuurimise ja tõelise kodanike võrdõiguslikkuse tagamisega. Tema meelest on valitsuse ja EKRE sellesuunaline tegevus rünnak põhiseaduse vastu.

Kui see liikumine eirab seadusliku valitsuse tegevust ja organiseerib jätkuvalt meeleavaldusi, siis seab ta ennast ise sisuliselt põhiseadusliku korra vastu.

Artikli pealkiri „Hirmunud Helmete saladus“ on sümptomaatiline. Rünnatakse üht osa valitsusest, sisuliselt üksikuid poliitikuid, kuid kaudsem eesmärk on riiki pöörata valitud kursilt.

Hinnates neid „hirme“, mis tegelikult valitsevad Siim Tuisku ja teisi ühtäkki „põhiseaduse kaitsele“ asunud grupikesi, siis paljastavad nad ise tõe, tunnistades, et nende tegevust hinnatakse kui „äraostmist“. Paraku tundub üha selgemalt, et tegu ongi kampaaniaga, mida toetavad mingid Eesti-vastased jõud kodu- ja välismaalt.

Tabava hinnangu annab Siim Tuisk oma tegevusele ise: „Üksik näitleja võib teha seakisa, aga näitleja liit püsib vakka.“ Miks siis rahvas püsib vakka ega ründa Toompead? Isegi Hirveparki läks Tuiskusid ainult käputäis…

Delfi/EPL aga annab viimasel ajal riburada valitsuse sõimamiseks sõna Eesti 200, Kõigi Eesti, “Jah vabadusele, ei valedele” ja teistele multikultitegelastele.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused