Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valgevene metsadesse kolinud rahvas on seal igas mõttes vabatahtlikult

13.11.2021
Eurooplastelt võetaks nende laste metsadesse viimise eest ära vanemlikud õigused, migrandid aga tassivad oma lapsi ka otse surmasuhu.
© Scanpix

Nii Lääne-Euroopa kui Eesti vasakliberaalsetes ringkondades räägitakse nutuselt migrantide kehvast olukorrast Valgevenes, paraku aga on sealmail tegu ilmselge olukorraga, kus hädalised on sinna sattunud vabatahtlikult.

Mitte miski Valgevene-Poola piiril olevate migrantide seisundis pole sunduslik – kui, siis see, et väidetavalt ei luba Valgevene võimud neil piirialadelt tagasi pealinna pöörduda.

Migrandid ostsid Bagdadis, Damaskuses, Istanbulis ja teistes lähtepunktides endale lennupiletid ja lendasid Minskisse – selline tegevus pole kuidagi paguslaskriisidele omane, vaid pigem on tegu turismiga. Edasi Poola, Leedu ja Läti piirile suundudes teavad nad kindlasti, et järgnev etapp tuleb seadustevastane ehk siis hiilimine üle piiride Euroopa Liitu – kuna nad ei istu rongi või lennukisse, siis jalgsiminek tähendab ebaseaduslikku teekonna jätkumist.

Piiril näevad nad okastraataedu ning sõdurite ja politseinikke ahelikke – see ütleb, et nad pole naaberriikidesse oodatud. Kui nad üritavad jõuga läbi murda, on nad agressorid ja üritades piirikaitsjaid rünnata, ka kurjategijad, keda on õigus kohapeal maha lasta.

Kindlasti teab kogu see rahvas, et Valgevene marsruut ei ole kuidagi seaduslik, nagu ka üle Vahemere või Balkani rännates. Kodumaalt lahkutakse kindla teadmisega, et minnakse justkui sõjakäigule, kus võib ka surra, näiteks Vahemere lainetes.

Kindlasti on ka petetuid, kellele on Lääne-Euroopa vasakliberaalid öelnud, et Euroopa ootab neid või kellele öeldakse Minskis, et tee on vaba. Aga kõik märgid näitavad, et migrandid teavad täpselt, kuhu nad satuvad ja kuidas käituda tuleb. Poola võimude teatel levivad migrantide omavahelises suhtluses soovitused, et ajakirjanikele tuleb näidata nutvaid lapsi ning tulijad peaksid võimalikult rääbakad välja nägema.

Migratsioon ei ole inimõigus, vaid vabatahtlikult võetud risk. Praeguses olukorras on maailmal õigus ainult Valgevenelt nõuda igakülgset migrantide abistamist – Minsk tõi nad kohale ja kui neid mujal vastu ei võeta, peab migrantide eest hoolitsema Lukašenka.