Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valimiste suurvõitjaks võib pidada rahvuskonservatiivset maailmavaadet

18.10.2021
EKRE loosungid on lihtsad ja arusaadavad.
© Uued Uudised

Valimistulemusi lahates saab selgeks, et kohalikel valimistel sai tugeva toetuse rahvuskonservatiivne maailmavaade ja seda esindav Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Täna selgunud kohalike valimiste tulemused tõid üllatuslikult suurt edu EKREle ja Eesti 200-le, üle Eesti olid edukad erinevad valimisliidud. Suure tõusu tegi Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kes võttis enda jaoks rekordilised 76 247 häält. See on Eesti lõikes neljas tulemus ning kindlasti on tegu märgilise muutusega Eesti valijate eelistustes, vahendab Delfi.

Võttes arvesse, et EKRE on Eestis ainus rahvusmeelne ja peavoolupoliitikast eemale jääv erakond, teised aga on eranditult euroliberaalse suunitlusega, ulatudes äärmussotsidest eurokonservatiivse Isamaani, siis EKRE kogus oma maailmavaatele hääli juurde, liberaalses leeris aga toimus lihtsalt hääle ümberjaotamine.

Delfi kirjutab: “Ainuvõim Tallinnas kukkus ning ka tervikuna kaotas Keskerakond hulga hääli. 2017 tõid nad koju 158 952 häält, sel korral aga 17 241 häält vähem. /…/ Ka Reformierakonnal tuli kaotusi kannatada, sel korral saadi nimelt 12 986 häält vähem kui viimastel kohalikel valimistel. /…/ Sotsiaaldemokraadid olid aga selged kaotajad. Kohalike valimiste mõistes täiesti uue tulijana näitas taset Eesti 200, kes teenis 35 021 hääletaja austuse.”

Siit selgub, et globalismimeelne Eesti 200 võttis endale tegelikult päevapoliitikas selgelt äpardunud Reformierakonna ja vasakäärmuslike sotside ning osaliselt ilmselt ka vasakliberaalse Keskerakonna hääled. See ei ole läbimurre, vaid protestiprojekti tavapärane edukus oma leeri arvelt.

Rohelistel läks oodatult halvasti, mis näitab, et kui looduse ja keskkonna asemel keskendutakse homoagenda ja migratsiooni tervitamise edastamisele, siis vähemalt Eestis see edu ei too – see töötab vaid üdini vasakliberaalses Lääne-Euroopas.