Valitsus, võta end kokku: Kaja Kallas peab meenutama oma septembris öeldud sõnu valitsuse aadressil

Repliik,
- Updated
PortoRollo valitsus.

Siim Kallas kirjutab Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos, et otsustajad on tohutu surve all. „Valik on, nagu valitsemises ikka, halva ja väga halva vahel. Täna on see valik ühelt poolt numbrite ja teiselt poolt noorte perede ja väikeettevõtluse kiusamise vahel,“ kirjutab ta. Tervisekriisis on põhiline otsustaja ja vastutaja Kaja Kallas.

Kõnesolevat artiklit lugedes tekib küsimus, kes juhib valitsust, kas Kaja või tema isa Siim, kes on mures tohutu pinge pärast, mis Kajale tema unistuste ametis peale langeb. Kasutatavad jutupunktid on lihtsalt niivõrd sarnased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Koalitsiooni enda sees on samuti pinged, sest Reformierakond tahab teha leebemaid piiranguid, nende valitsuspartner Keskerakond aga karmimaid.

Samal ajal valitseb segadus vaktsineerimises ja nakatumisnäitajad rühivad absoluutsesse tippu.

Kaja Kallas annab aga vastukäivaid signaale, Riigikogu infotunnis soovitas ta näiteks vabariigi aastapäeva kodus viina võttes tähistada, samal ajal ütleb ta vastavatele uuringutele toetudes, et just kodudes on kõige suuremad nakatumiskolded.

Siia passib illustratsiooniks Kaja Kallase kriitika eelmise aasta septembris peetud Reformierakonna volikogul, kus ta tegi avalduse: „Kui valitsus end lähiajal kokku ei võta, võib meid tabada koroonakaos“.

Nii ei läinud. Ent nüüd, kui ta on ise olnud ligi kuu aega valitsusjuht, on see siiski juhtunud.

Reformerakondlastele sobiks võib-olla toredasti peenhäälestusega tegeleda, kuid kriisijuhtimisega ja keerulistes olukordades ei tule isegi Riigikogu liikmete küsimusi pelgav Kaja Kallas lihtsalt toime ning selle pärast kannatab terve riik.

Nii, et kui hoolitsev isa Siim Kallas muretseb oma tütre Kaja raske elu pärast, peaks ikkagi peaminister muretsema kogu Eesti rahva pärast. Ja kui see tal üle jõu käib, võib ta loomulikult ise sellest koormast vabaneda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused