Valitsuse meetmeid kritiseerivad valdavalt need, kelle mõtteid väljendab kõnepruuk “saagi jagamisest”

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Kui keegi räägib saagi jagamisest, siis tõenäoliselt muretseb ta enda kõrvalejäämise pärast.

Kui siseneda toidukauplusesse, siis ootab ees desinfitseerimisvahend, kahemeetrinõue ja eraldatud müüjad. Kui siseneda peavoolumeedia kanalitesse, ootab ees nõudmine lõpetada “eriolukorra politseiriik”.

Üks BNS-i uudis ütleb, et USA-s suri viimase ööpäevaga üle 1200 inimese ning USA peakirurg, viitseadmiral Jerome Adams hoiatab, et ameeriklased valmistugu elu karmimaks ja kurvemaks nädalaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Opositsioon ja teda toetav Eesti meedia koroonas ohtu ei näi tundvat. Pealkirjad tahavad koroonaviirusest hoolimata piiride avamist võõrtööjõule (“Välistööjõu piirang süvendaks lisaks põllumajandusele kriisi ka ehituses ja tööstuses”, PM) ja sots Ivari Padar väidab, et Eestis olevat alanud ennastsalgav võitlus Eestimaa lautades ja põldudel töötavate Ukraina tööinimestega ja seda võitlust vedavat siseminister Mart Helme.

Kui keegi teab riiki, mis koroonaolukorras on piirid avanud ja ootab riiki uusi inimesi, andku Eesti ettevõtjatele ja meediale teada, ehk annab neilt mingit eeskuju võtta.

Kui jälgida meedia kaudu kritiseerijaid, siis absoluutne enamus neist on pärit valitsuse vastasrinnast. Reformierakonna tegelane Hanno Pevkur näiteks väidab, et abipolitseinike õiguste suurendamine eeldavat suuremat väljaõpet (uue eelnõuga tahetakse lihtsustada abipolitseinike ning kaitseliitlaste ja kaitseväelaste kaasamist eriolukorra meetmete tagamisse).

Opositsiooni ihuajakirjanik Toomas Sildam arvab, et abinõud eriolukorras olevat “tagauks viiruseväliste ja eriolukorra kaugete küsimuste klaarimiseks” ning Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi otsib “kus ollakse jagamas saaki.” Ligi on sellega näitamas, kuidas tema enda valitsemisaegadest riigieelarvet näeb.

Sildami kohta ütleb üks kommentaator: “Ajakirjanik ei ole neutraalne, kui sa juba enne saadet tead, et sealt tuleb ühtede vihkamine ja teistele pugemine. Sama kehtib näiteks Toomas Sildami kohta, kelle artikleid pole vaja lugedagi, sest Sildami-härra ei hakka kunagi isegi pingutama, et näha, millised on EKRE ja praeguse valitsuse tõelised eesmärgid… Selline pidev negatiivne irin jõuab inimesteni ja mõjutab neid. Seega pole tegemist puhta ajakirjanduse, vaid pideva negatiivse fooni ja irisemise tekitamisega ehk teisisõnu, antud ajakirjanikud on propagandaga mürgitajad.”

Eriolukorral on kahtlemata vaja silm peal hoida, kuid kui iga kahtlustus või süüdistus tuleb inimestelt, kes tahaksid ise võimu juures olla ja jürgenligilikult “saaki jagada”, siis on selge, et tegu pole konstruktiivse kriitika, vaid labase mustamisega.

2 commentsOn Valitsuse meetmeid kritiseerivad valdavalt need, kelle mõtteid väljendab kõnepruuk “saagi jagamisest”

 • Avatar

  Nuhkijale.
  See relvaideoloogia võib sobida Ameerikale, aga mulle küll niisugune “viisakas rahvas” ei meeldi, kust tulevad pidevalt uudised koolitulistamistest ja muudest relvade abil sooritatud kuritegudest. Mis puudutab relvadega sooritatud kuritegude karistusi, siis siinkohal olen sinuga nõus.

 • Avatar

  Kommenteeriks korraks seda “abipolitseinike” teemat natuke laiemalt.
  Relvaseadust tuleb muuta nii, et IGA KODANIK võib osta omale tulirelva järgneva registreerimisega Politseis.
  Karmistada tuleb relvadega sooritatud kuritegude karistusi – kuni surmanuhtluseni.
  Juhul kui võõras isik tunib MINU korterisse või minu MAJJA siis on tulirelva lasutmaine õigustatud 100% ja ei mingit kohut.
  Nagu ütles President Roland Reagan (ja mitte ainult tema) – #Relvastatud rahvas on viisakas rahvas”.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused