Vana kuld: meenuta, kuidas sotsist ettevõtlusminister rahva raha eest välismaal laristas

Rubriik Repliik On
- Updated
©Scanpix.
Kert Kingo üks eelkäijatest Liisa Oviir eelitsas töötegemisele välismaal tšillida.

Kui viimasel ajal on olnud etteheiteid IT- ja väliskaubandusministri Kert Kingo aadressil, justkui ta ei soovi välismaal tühja promeneerimas käia, vaid eelistab töötegemist kodumaal, siis meenutagem kolme suve tagust Eesti Ekspressi, kus kirjutati, kuidas toonane ettevõtlusminister Liisa Oviir käib maksumaksja raha eest välismaal tšillimas käib.

Juulis 2016 kirjutas Eesti Ekspress, kuidas sotsist minister Liisa Oviir on mõne kuuga lõhki kulutanud välisvisiitide aastaeelarve, tema kallid ja sisutühjad reisid USA-sse ja Colombiasse on pannud ametnikud kulmu kergitama. Lisaks saatkonna auto ja autojuhi kasutamine ostureisideks Brüsselis ja Pariisis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ministriks sai ta seejuures 2015. aasta septembris.

„Esmaspäeval algas ettevõtlusminister Liisa Oviiri (39) ametlik puhkus. Mitteametlikult on Oviir puhanud viimased kümme kuud ehk kogu oma ministriaja,“ kirjutas ajaleht. „Selle aja sisse jäävad pikad reisid Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Aafri­kas ning Aasias, mitmetest lühematest Euroopa-sutsudest rääkimata. Ametnikud, diplomaadid ja poliitikud räägivad ettevõtlusministrit samal ajal taga.“

Veel seisis Eesti Ekspressi veergudel: „Mõned on murelikud – minister raiskab raha, ei saa tööga hakkama ja käib mõttetutel reisidel –, teised (näiteks konkureerivatest erakondadest) ehk veidike kahjurõõmsadki, et sotsid on ministrivalikul ämbrisse astunud.“

Nädalaleht toob välja näiteks ­aprilli, mil Oviir viibis kaks ­nädalat USAs, kõigepealt ­Arizonas ja Californias, seejärel paar päeva Washingtonis. Kui muidu majandusministeerium oma pressiteadetes ja Oviir ise oma Facebooki lehel ikka presenteerivad ministri kohtumisi ja töövõite, siis Ameerika-reisist polnud kippu ega kõppu.

Teadupärast on meedia ja poliitilised oponendid rünnanud EKRE ridadesse kuuluvat minister Kert Kingot, et ta eelistab mõttetule ringireisimisele tööd teha kodumaal ning piiri taga on selleks vastavad ametnikud.

Pole vast kahtlustki, kumb variant on riigile parem: kas säästlik ja tarmukas Kingo stiil või laristava ja vastutustundetu Oviiri oma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused