Varro Vooglaid: inimesed, kellel on esikohal EL-i õigus, mitte omariikluse huvid, on ohtlikud

Rubriik Repliik On
- Updated
Varro Vooglaid

“Peljake inimesi, kelle jaoks on piisav põhjus Eesti õiguses väga olulistest väärtustest ja põhimõtetest taganemiseks asjaolu, et seda nõuab Euroopa Liidu õigus. Peljake neid eriti, kui nad on võimupositsioonidel.

Terve mõistuse, vaba ühiskonna ja iseseisvuse ideaali seisukohast on need ohtlikud inimesed – just nagu olid ohtlikud inimesed, kellele piisas Eestis kehtiva õiguse muutmiseks asjaolust, et Moskvast oli antud vastav korraldus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui inimesed on tõepoolest nõus keskvõimu nõudmisel muutma Eesti õigust sedasi, et Eesti kodanikke saaks lihtsalt ideoloogiliselt lubamatu sõnakasutuse eest vangi panna, siis on tegu reaalselt ohtliku seltskonnaga – mitte ülekantud, vaid väga otseses tähenduses. Asi on naljast kaugel!

Euroopa Komisjon teatab 30. oktoobril 2020 Eesti Vabariigi valitsusele saadetud kirjas, et isegi, kui nn vihakõne kriminaliseerimine EL-i poolt nõutud moel oleks vastuolus Eesti Vabariigi põhiseaduses tagatud sõnavaduse põhiõigusega, ei ole see piisav põhjus Euroopa keskvõimu nõudmiste täitmata jätmiseks, kuna Euroopa LIidu õigus on põhiseaduse suhtes ülimuslik.

Kokkuvõtlikult ütleb Euroopa keskvõim otse, et öelgu teie põhiseadus sõnavabaduse või millegi muu kohta mida iganes, meie ideoloogilised ettekirjutused ja nõudmised on sellest olulisemad.”

Varro Vooglaid, SAPTK esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused