Varro Vooglaid võrdsetest õigustest: mis siis, kui ma tahaksin osaleda purjetamisvõistlusel kaatriga?

Rubriik Repliik On
- Updated
Varro Vooglaid

“Mida te arvaksite, kui ma seletaksin tõsimeeli, et seisan võrdsete õiguste eest ja nõuan seega:

(1) suupilli- ja lõõtsamängijatele võrdset õigust olla sümfooniaorkestrites keel- ja puhkpillirühma täieõiguslikeks liikmeteks;
(2) kaatri- ja tsikliomanikele võrdset õigust osaleda kaatritega purjetamisregattidel ning tsiklitega jalgrattavõistlustel;
(3) meestele võrdset õigust käia naiste riietusruumides ja saunades;
(4) täiskasvanutele võrdset õigust käia lasteaias;
(5) tervetele inimestele võrdset õigust saada invaliidsustoetust;
(6) 18-65-aastastele inimestele võrdset õigust saada vanaduspensionit?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ilmselt ütleksite, et ma olen peast segi läinud, kuna kõigil neil juhtudel ei ole ju küsimus mitte võrdsetes õigustes, vaid selles, mida tähendavad sõnad “keelpill”, “puhkpill”, “purjetamine”, “jalgrattasõit”, “naiste saun”, “lasteaed”, “invaliidsus”, “vanadus” ja “pension”.

Kusjuures, kui lubada lõõtspillimeestel olla orkestris keelpillirühma liikmeks, tsiklimeestel osaleda jalgrattavõistlustel, täisealistel käia lasteaias ja noortel inimestel saada pensionit, siis oleks tagajärjeks mitte võrdsete õiguste kehtestamine, vaid sõnade “keelpill”, “jalgrattasõit”, “lasteaed” ja “pension” tähenduse hävitamine – seda tähendust, mis neil sõnadel eelnevalt oli, niisugusel juhul enam ei eksisteeriks.

Täpselt sama mõistusevastane on nn homoabielu seadustamise nõudjate väide, et nemad seisavad samast soost isikutele abiellumise õigust nõudes abieluvõrdsuse eest. Küsimus ei ole võrdses õiguses abielluda, mis on niigi kõigile inimestele tagatud täpselt võrdselt, vaid selles, mida abielu tähendab. Ja kui abiellu saaks astuda ka samast soost isikud, siis kaotaks sõna “abielu” oma senise tähenduse.

Kokkuvõtlikult öeldes on abieluvõrdsuse-retoorika lihtsalt üks labane propagandistlik vale avalikkuse eksitamiseks, sisulise avaliku arutelu suretamiseks ning seeläbi ühiskonna alusväärtuste äramuutmisele suunatud ideoloogiliste ambitsioonide teostamiseks.

Varro Vooglaid, Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused