Vasakäärmusliku ajakirjaniku kriitika on tegelikkuses suur tunnustus tehtud tööle

Repliik,
©Uued Uudised
Delfi/EPL on hingeõnnistuse leidnud. Pilt on illustratiivne.

Vilja Kiisleri jutt “ühe valitsuspartei peksuväljaandest” kõlab Eesti Päevalehes küll kriitikana, kuid tegelikult on see ühe vasakäärmusliku ajakirjaniku suust pigem oluline tunnustus.

Paratamatult meenub Piibli jutt Petsebuli väljaajamisest Petsebuliga – Kiisler otsib deemoneid mujalt, samas kui oma delfideemonid uluvad, kiristavad hambaid, nõuavad verd ja seestuvad kõigisse, keda teel kohtavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täpsustatult võib Uute Uudiste toimetus rahul olla, sest kui me ei meeldi sellisele inimesele, oleme me midagi väga õigesti teinud – eks see koer ikka haugata, kelle saba peale astutakse.

Uued Uudised on väljaanne, mille päismes on “Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal”. Me ei tunnegi sümpaatiat vasakpoolse ja neomarksismist nakatunud liberalismi vastu, ning see väljendub ka lugudes – hoiatus selliste ideoloogiate pealetungi eest.

Eesti Päevaleht, Delfi ja kogu Ekspress Grupp seevastu väidavad ennast olevat sõltumatu, kallutamata ja objektiivne meedia – seejuures nad lausa särisevad vihkamisest rahvuskonservatismi vastu, mida nõrgub välja igast nende kirjutisest. Vilja Kiisler ütles rahvuskonservatiiv Kadri Vilbale otse-eetris selge põlguse ja vihkamisega: “Ma ei tahaks üldse teiega rääkida!” Aga pidi, sest see oli “parteiline ülesanne”, võtta üks vaenlane (mida EKRE naispoliitik Kiisleri jaoks kindlasti oli) kuidagi vahele.

Kiisler arutleb oma loos arvamuslugude argumenteerituse taseme üle. Kuigi ta peab Uusi Uudiseid selles osas allpool arvestust olevaks, pole sellest midagi, see on vaid ühe käratseja arvamus. Pigem ei häiri Kiislerit mitte tase, vaid see, et alternatiivmeedia üldse olemas on. Massimeedial pole seetõttu tõe monopoli, vaja on ennast ja oma väiteid tõestada, ning see ajab marru.

Sest kui alternatiivmeediat poleks, siis loeks kogu Eesti peavoolumeediast ainult seda, kui vastik on Trump, kui väga on vaja migrante vastu võtta, kui tore on homoseksualism võrreldes traditsioonilise perega, kelle lapsed “tapavad Maad”, kui väga on vaja kogu majandus kliima nimel seisata ja nii edasi.

Kiislerit ei huvita ajakirjanduse tase, mida ta ise jõuliselt maadligi trambib, vaid see, et kogu avalik ruum edastaks vasakliberaalset propagandat, mille ainus argument on see, et kõik teised on valed.

Uued Uudised igastahes said taas positiivse impulsi – kui Vilja Kiisler meid sõimab, siis oleme endiselt õigelt teel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused