Vasakliberaalid valisid endale sobiva nimelühendi, mis toob meelde punased pioneerisalgad rõvedast kommunismiajast

Repliik, Varia,
- Updated
Punased pioneerid

Kelle huultel naerujooned/kelle silmis helgib välk/see on vahetus komnoortel/noorte leninlaste salk. Kas Tarmo Jüristo loodud sihtasutus selle laulu enda hümniks võtab, pole veel selge, aga sinnapoole asi tüürib.

Nimelt teatas Jüristo, et liberaalset maailmavaadet propageeriv sihtasutus hakkab nime kandma Liberaalne Kodanik ehk lühidalt SALK, mis toob meelde möödunust hirmsad ajad punalippude all, kui üks leierdatumaid pioneerilaule kõlas „salk rõõmsameelseid noori, läeb marsisammul reas…” Kindlasti pakub kunagistele kommunistidele ja endistele pioneeridele sihtasutuse nimi hulgaliselt nostalgilist äratundmisrõõmu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sihtasutuse kodulehel märgitakse, et nende ambitsioon on aidata suunata diskussiooni Eesti jaoks olulistel teemadel: „Selleks töötame koos meedia, erakondade, teiste kodanikuühenduste ja võrgustikega“. Seda, et koostööd tehakse meediaga, on ammu aru saada isegi kõige erapoolikumale meediatarbijale, kes annab sõna enamasti vasakliberaalidele. Eriti teemal, mis puudutab rahvahääletust.

Jüristo on küll varem öelnud, et uus liberaalset maailmavaadet propageeriv sihtasutus luuakse vastukaaluks konservatiivsetele kodanikuühendustele, mitte spetsiifiliselt abielureferendumile ei-häälte kogumiseks. Aga kes neid libedikke uskuda saab.

Nooremale rahvale teadmiseks, et sirbi ja vasara all elades jagunesid koolide ja pioneerimajade juurde loodud kommunismi kasvulavadeks olnud pioneeriorganisatsioonid just nimelt salkadeks, keda vedasid salgajuhid, peeti salgapäevikuid, olid salgasümboolikad jne.

Muidugi on teada, et salgad on ka noorkotkastel ja kodutütardel, kuid “liberaalsed kodanikud” selle teemaga küll kuidagi kokku ei kõlksu.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused