Vasakliberaalide sõimulaviin kogub hoogu: “ekspert” võrdleb EKRE-t seaga

Vasakliberaal Ivo Rull peab ennast eksperdiks, aga ta ei suutnud isegi üht erakonda mõjusalt meediamaastikult esindada – seega ropendav tühikargaja.

Uute Uudiste kaasautor Mart Ummelas ütleb oma repliigis, et Eesti meedia on ületamas viimaseidki viisakuse piire.

“Täna ei kirjutaks ma Vilja Kiislerist, kes kaagutas tund aega R2 saates koos Andrus Karnauga õudusejutte ühiskonda lõhestavast EKRE-st. 15 minuti järel olin sunnitud raadio kinni keerama, sest mul hakkas endal sees keerama.

Mis on juhtunud kunagise andeka Äripäeva ajakirjanikuga? Kes on valanud temasse nii palju sappi, et ta ei suuda enam kogu rahva kuuldel oma vahkviha taltsutada?

Ent uue nädala esimest Õhtulehte avades märkasin, et mingid piirid on meie “vabas ajakirjanduses” kapitaalselt ületatud.

Ennast kommunikatsioonieksperdiks kutsuv Ivo Rull on oma kirjatüki algusse raiunud sellised read: “Avaliku elu tegelane, kes hakkab EKREga polemiseerima nende retoorika tasemel, teeb ammu tuntud tüüpvea. Nagu inimene, kes läheb miskipärast seaga tema sulgu rammu katsuma – siga ilmselgelt naudib sõnnikus rähklemist, ent inimene määrib end põhjalikult ära.”

Ehkki see rõve võrdlus on tehtud justkui kaude, saab isegi laps aru, kes on “inimene” ja kes “siga”. Kui Rull väidab seejärel, et sõna on tööriist, siis tema sõna on lihunikukirves.”

Kommentaarid