Vasakmeedia häälestab inimesi “krdi mõisnike” vastu – eriti kui selleks on rahvuskonservatiiv

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Osades mõisates on sotsiaalsed asutused, näiteks Aa mõisas on hooldekodu. Pilt on illustratiivne.

Eestlaste 700-aastane orjapõlv saksa mõisnike rõhumise all on maarahva härrade vastu häälestanud ning praegu kasutab vasakliberaalne meedia seda ära, õhutamaks viha poliitikute vastu, kes on endale mõisa ostnud – “kuradi vereimejad, proovite ennast rahvamehena näidata, ise elate meie higi ja verega rajatud häärberites!”

Ennekõike kasutatakse seda võtet Suure-Lähtru “mõisniku” Mart Helme vastu, kuigi ka oponentide seas on üks tüüp, Eerik-Niiles Kross, oma Kõue mõisaga. Asi on tahtmises mõisat omada ja sellest ka midagi kujundada – kindlasti on selleks materiaalsed võimalused olemas ka näiteks Siim Kallasel, Jürgen Ligil või Rosimannustel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Mõisnikuks” olemine ei tähenda tänasel päeval värava taga põlvitavaid pärisorje, vaid palju tööd ning olukorda, mida kirjeldas Joosep Toots nii: “See Ülesoo on nagu hundi kurk!”

Teema võtab hästi kokku kommentaator Tõnu Lehtla:

“Mõisa” ja selle omaniku, ehk “mõisniku” nimi ajavad paljudel vere keema. Tegelikult on Eestis veel ripakil palju mõisaid, mis vajaksid omanikku. Nende ostmine ei ole kunst, sest Tallinna korterite hinnad on paljudel juhtudel mõisa hinnast suuremad. Üheltki neist korteriomanikest ei küsita, kust nad raha said või palju nad laenu võtsid. Küll tähendab mõisa ostmine lõputult tööd selle korrastamiseks ja korras hoidmiseks. Oleks ainult rohkem töökaid inimesi, saaks Eestimaa korda. Jõudu kõikidele mõisaomanikele!”

Nii ongi – Eestis on juba palju inimesi, kellel on võimalik ehitada või osta korterit või maja, ja miks ei võiks selleks olla lagunev mõis, mis on osa meie kultuuripärandist? Kehvemas seisukorras mõis on tavaliselt suhteliselt väikese hinnaga kättesaadav, kuid raha hakkab see kõvasti nõudma ja enamasti tehakse sellised häärberid korda pikkade aastate jooksul, suuremal või vähemal määral omaenda kätega.

Viha mõisnike vastu aga kasutatakse endiselt ära poliitilistes heitlustes. Siinkohal tasub kasutada kõikvõimsa interneti abi, nägemaks, milline oli mõisa hind ja seisund ostmise hetkel ja mis on tast aastate jooksul saanud.

Kahjuks on meil palju mõisaid (ka kirikuid ja teisi ajaloolisi hooneid) juba lootusetus seisus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused