Veel Bonnieri preemiast: kas uuriva ajakirjanduse või följetonide eest?

Repliik,
©Uued Uudised
Meediamaja

Ajakirjanduses on levinud vana tõde, et kui tahad hea lugu kirjutada, siis kirjuta selline, et minister kukuks. Seda hindavad ka igasugused ajakirjandusauhindade žüriid ja see iseloomustab hästi ajakirjanduse olemust.

Nüüd on aga Eestis väljaantava uuriva ajakirjanduse ehk Bonnieri preemiaga juhtunud selline täbar lugu, et eelmise võiduloo sihtmärk küll kukkus, kuid ka listeeria kadus nagu nõiaväel. Seekord aga kukkus minister ja isegi valitsus, kuid sihtmärk sätib end häbenemat6a esiritta tagasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aasta eest pälvisid Eesti tähtsaima ajakirjandusauhinna Sulev Vedler (Eesti Ekspress) ja Anna Pihl (“Pealtnägija”, ERR”) listeeriaskandaalist rääkinud lugude eest.

Parimateks hinnati kajastusi, mis kirjeldasid M.V.Wool-i kalatööstust tabanud „listeeriaskandaali“.

Nende lugudega tõmmati kriips peale ühele korralikule perefirmale ning saavutati ka maaeluministri Mart Järviku ülekohtune tagasikutsumine. Kuid pärast ministrist lahtisaamist kadus listeeria nagu vits vette ning ühtäkki polnud sellega enam mingit probleemi. Lugu muutus täielikuks följetoniks.

Muide, tollal oli nominatsioonis ka Marti Kuusiku väidetav perevägivallajuhtum, mis pole kahe aasta jooksul kohtus kuhugi jõudnud, kuigi sealgi astus minister tagasi.

Nüüd on sama lugu Mailis Repsiga.

Selle taustal võib sellesse preemiasse küll suurte reservatsioonidega suhtuda, sest tundub, justkui see devalveerub aasta-aastalt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused