Veiko Vihuri kritiseerib endise inimõiguskohtuniku Uno Lõhmuse soovi hävitada demokraatia

Repliik,
Veiko Vihuri Objektiivi konverentsil 2016. aastal.

“Loen Euroopa Inimõiguste Kohtu endise liikme Uno Lõhmuse pikast ja keerulisest arutluskäigust välja, et mida vähem rahvas saaks otsustada, seda demokraatlikum oleks riik, sest demokraatia ei seisne enamuse tahte teostamises, vaid võrdsuses.

Järgnev ei ole Lõhmuse, vaid minu mõttekäik, mis läheb referendumi teemast palju kaugemale. Arvan, et nii arutledes jõuame peatselt faasi, kus autoriteetsed juristid hakkavad väitma, et demokraatia tunnuseks ei ole üldsegi vabad valimised, mis on olemuselt lõhestavad ja ka autoritaarsete riikide poolt mõjutatavad. Vastupidi, valimised on ebavajalikud ja lausa ohustavad demokraatiat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valitsus moodustub iga nelja aasta tagant vastavalt kvootidele, mis näevad ette erinevate vähemusgruppide võrdse esindatuse riigijuhtimises. Vastavad arvutused teeb vabariigi valimiskomisjon. See on puhtalt tehnokraatlik, tabelitel ja nimekirjadel põhinev otsus. Iga kodaniku huvid on võrdselt ja tasakaalustatult esindatud.

Erakonnad võivad eksisteerida, aga nad saavad tegutseda üksnes liberaalse demokraatia alusväärtuste raamistikus, mistõttu ei ole maailmavaatelistel erinevustel nagunii suurt tähtsust. Populismi, autoritarismi või religiooni poole kalduvate poliitiliste ühenduste tegevus ei ole lubatud.

Poliitika on seega tehnokraatlik, teaduspõhine administreerimine. Kodanikkond on kaasatud, korraldatakse regulaarseid kuulamisi, lahendatakse kaebusi. Riik kannab kodanike eest hoolt sünnist surmani. Kõik on õnnelikud ja kellelgi ei tule pähe õõnestada kehtivat korda.

Igaks juhuks on asutatud siiski mõned ümberõppekeskused, mille asukoht ja hulk on riigisaladus. Sealt väljuvad eeskujulikud, inimõigusi ja liberaalset demokraatiat väärtustavad kodanikud.”

Veiko Vihuri, vaimulik, veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja ja portaali Objektiiv endine peatoimetaja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused