Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Vene maailm” tungib Tallinnas jõudsalt edasi ka ilma Putini tankideta

-
28.06.2024
Venemaa on ka Eestis kohal.
© UU

On ülimalt kummaline, et me oleme justkui Ukraina poolt ja Venemaa vastu, aga “vene maailm” ja vene keel kinnistuvad Eestis üha kiiremini ja tuntavamalt, seda ka ukraina põgenike abiga.

Käisin mõne aasta eest Haabneeme rannas ja kiitsin seejärel, et erinevalt “lasnamäestunud” Pirita rannast on see tore eestikeelne paik suvitamiseks. Nüüd käisin taas seal ja – “splašnoi russkij jazõk”, kui kuuldut iseloomustada nii, nagu see on. Esimene mees, kellelt küsisin, kas terrassilt paremalt on hea merre minna, vastas “ne panimaju!”

Üks sõber, kellele seda rääkisin, arvas, et “eestlased on päeval tööl”.

Tallinnas tungib “vene maailm” jubedalt peale, eesti keele “oaasid”, nagu vanasti olid eramurajoonid, kaovad kiiresti, idanaabri keel ja meel on praktiliselt kõikjal, venelased elavad ühiskonnas nagu oma elu, kuhu eesti keelel pole asja. See on ehtne invasioon – Putinil pole vaja sõjaga siia tulla, ta võib oodata, millal slaavi riik valmis saab ja ja talle sülle kukub (nagu Krimm). Venekeelsed lihtsalt tulevad ja muudavad ühiskonna omanäoliseks.

Lääne-Euroopas toimub sama islamiga – terroristidel pole vaja tegutseda, kristlik maailm võetakse rändeprotsesside ja demokraatlike valimistega kiiresti üle, Suurbritannias, Belgias, Hollandis, Saksamaal ja mujal on paljud juhtpoliitikud moslemid.

Millal otsustasid eestlased rahvusriigi asemel Venemaale naasta? Sest see on Venemaa, mis meie silme all välja kujuneb. Unustage Putin ja tema vägistajaarmee, unustage ka “viies kolonn” – tänapäeval koloniseeritakse võõraid maid rändega, mis on efektiivsem, kui tule ja mõõgaga tulek. Hiinlased teevad seda muide Siberis Venemaa arvelt, nood kougivad lisa lääne poolt.

Ja mitte ainult venelased ei tule – Haabneeme rannas mängis must aafrika mees kahe eesti lapsega (ilmselt eestlannast elukaaslase omad) ja Viimsist linna sõitvas bussis istusid kaks kaetud mosleminaist, üks neist ratastoolis, aga koos lapsevankriga.

Meenub Lääne-Rooma saatus… Eestile helistati hingekella siis, kui Kaja Kallas võimule sai ja välismaalaste seadust lahjendati, et tuua siia venekeelset odavtööjõudu endisest Nõukogude Liidust, nagu seda tegi ka NLKP programm.

Londoni linnapea nimi on Sadiq Khan, Tallinna omal Jevgeni Ossinovski.

Jüri Kukk, toimetaja