Viirusepomm on saabunud, juhtuma hakkab kahe nädala pärast

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Lennuk

Põhja-Eestis õitses kartul just ära, see tähendab, et kahe nädala pärast saab juba potti panna. Täpselt selleks ajaks peaks olema ka selge, mitu ukrainlast põllumajanduskoja tellitud erilennukis koroonaga pihta sai, sest selle va viiruse peiteaeg on just see kaks nädalat, mille külalistöölised karantiinis peavad istuma.

Aga karantiinist on vähe kasu, sest arvestades tõigaga, et selles lennukitäies, mis koosnes 159st inimesest, vähemalt kolm olid nakatunud ja nad viibisid kõik 159kesi koos mitu tundi ühes kinnises ruumis ehk lennukis ja seejärel ka bussides, lisaks kohtusid nad lennujaamas teiste inimestega, neil olid vastas põlluettevõtjad, samuti ajakirjanikud… siis ei taha mõeldagi, mis selleks ajaks, kui põhjaeestlane oma peenralt kartulit saab võtma hakata, meie põllumajandust päästma tulnud ukrainlastega ja meie kõigiga juhtuma hakkab.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ahsoo, et neil olid maskid peas. Aga niipalju, kui me teame ja mida on selles viirusekevades spetsialistide poolt pidevalt korrutatud, siis need maskikesed väga viiruse leviku peatamiseks ei aita – perearstid kinnitasid aina, et see tavaline mask on pigem selleks, et sa ise oma saastunud sõrmedega enda nina ja suud kogemata ei käperda.

Lisaks on iseküsimus, kui paljud lennureisijad ikka tegelikult maski kandsid, näiteks lennujaamas tehtud piltidel polnud uljastel kartulikorjajatel küll midagi nospli ees, kui nad ukse taga suitsu kiskusid.

Lühidalt: tõime – lausa tellisime erilennuga – ise endale siia viiruspommi, nagu Itaalia võrkpalluritest veel vähe oli.

Ja me kõik mäletame, milline kisakoor sellele eelnes. Kõik need Reformierakonna poliitikud – kajakallased, urmaskruused ja jürgenligid, kõik need sotsid, kõik need ajakirjanikud-kristerparised ja kõik teised, kes viimased kuud ainult maasikatest jahusid ja rahva tervist olulisimaks pidavat EKREt sõimasid, minge võtke see koroona nüüd välja ja tehke sellega, mis tahate.

Aga te ei tee, sest sellega ei olegi midagi muud teha, kui alla neelata. Sest te keegi ei vastuta selle eest. Te ainult lahmite ja lõhute. Seda kõike ühel eesmärgil – nullida teile ebamugavad rahvuskonservatiivid, kes ei lase teil enam rahus laiutada. Ja seda kõike ükskõik, millise hinnaga, isegi sellise, et tuua lennukitäis viiruselevitajaid meie inimeste sekka.

PS Täna õhtuks on hõiskavad uudised ukrainlaste saabumisest meediaväljaannete portaalides teiste sõnumite sisse ära uputatud ja ka teade, et ukrainlaste seas kolm nakatunut leiti, on hilisõhtuks ses ebaterves infosõjas uudistevoost kadunud. Küll aga võib näiteks Delfis üsna üleval ikka veel lugeda ligi nädala tagust feministeeriumi esindaja propagandat.

18 commentsOn Viirusepomm on saabunud, juhtuma hakkab kahe nädala pärast

 • Avatar
  Uus pööre komissariaadi juhitud koronarindel.

  EU oskab üllatada – olukorda Eesti territooriumil ei kontrolligi reaalselt mitte euromixerite emissaar, vaid mingi kõikvõimas Põllumajanduskoda ja heatahtlik hipi Antsla vallast.

 • Avatar

  Miks te kõik arvate et Ukrainas pole arste , ei ega ma selle poolt ei ole , aga ikkagi küsimus .Kindlasti teeb Ukrainagi koroona teste ja ma usun et see on esimene nõudmine.

 • Avatar

  Meie eesti talumehed ei tahtnux kuuldagi nende kolme tagasi saatmist, nad jäeti siia karantiini. Suur targutaja EKRE pole leidnud kuskilt tööjõudu abiks põllundusse ja nad pole seda asja uurinud
  See näitab kuidas EKRE valetab otse näkku põllumeestele……..

  • Avatar
   Pankroti ootel.

   Eurotoetuste-põllumehed kes ei halda omaenda tootmise planeerimist ega ka geograafiat, sest näivad arvavat et tegutsevad tööd rabavas Ukrainas,mitte 450 miljoni elanikuga vaba tööjõuliikumisega sotsialistlikus EU-s.

 • Avatar

  Üldiselt võiks kogu selle kisakoori ,kel nuruvõrud suu ümber,et võõrtööjõudu siia riskiriikidest ei lubata saata siiasaabunud viirusekandjatele sanitariks.

 • Avatar

  Riigikogulased endale leiavd kohe palgatõusu jaoks raha kust siis see raha võetakse!?

  Pange poliitikud miinimipalga eest tööle ja vaatake kui kiiresti asjad muutuma hakkavad!

 • Avatar

  Tegelikult oleks pidanud Ukrainast saabunud võõrtöölised sulgema koheselt lennujaama kinnisele territooriumile. Kui viiruse testimine leidis mitu positiivset analüüsi, siis tuleks kogu lennukitäis reisijaid koheselt tagasi saata. Ei mingeid erandeid ega otsitud vastuväiteid. Praegu aga puistati viirusekandjad mööda Eestit laiali ja jääb vaid oodata viirusepommi lõhkemist. Seda tööandja poolsest “karantiini” juttu võite rääkida oma lasteaialastele. Tõesti ei saa aru, miks on osadel eestlastel kadunud terve mõistus?

  • Avatar

   Raha-raha-raha, sidrunid-sidrunid- sidrunid, kilekotid ämma öökapis-kilekotid ämma öökapis – see ongi tänase eesti inimeste ja ajakirjanike mõistus.

 • Avatar

  Nüüd on politseil käed-jalad tööd täis. Sest tuleb kontrollida, et kõik kontaktsed ikka tõepoolest karantiinis kükitavad, mitte ringi ei kooserda!
  K.a. vastas olnud leheneegrid! Sest neile ei meeldi kodusistumine mitte kuidagi!
  Aga – ise külvasid, las nüüd siis lõikavad!
  PS. nn. “vaba ajakirjanduse” üks lipulaevu (vähemalt ta enda meelest) Delfi on selle uudise juba kõrvale lükanud. Püüab seda pahna alla matta.

 • Avatar

  Vaadakem asja positiivset külge. See lennukitäis ukrainlasi ja need 3 nakatunud (hetke andmetega) on meile ilmselt siiski õnnistuseks, sest järgmisest kuust tahetakse ju täiemahuline iganädalane Ukraina transiit käima panna. Järsku on see nüüd põhjuseks, mistõttu selle liini avamine edasi lükatakse. Lisaks lõpetas see juhtum päevapealt ära Oravate ja ERR sotsialistide igapäevase mantra ja nüüd tuleb jälle nuputama asuda, milline uus asi see küll võiks olla, mis praeguse valitsuse all meil shitasti on.

 • Avatar

  Riigiametnikke tuleb koondama hakata, bürokraatiat liiga palju, kõigi asjade jaoks on luba vaja, need lähevad põllule kui töötu hüvitis lõppeb.

 • Avatar

  Kas siin pole tegemist karistatava tegevusega, sest ohtu on seatud paljude eestlaste tervis ning võimalik, et ka elud?
  Sellise vastutustundetu tegevuse eest peaks küll kõvasti karistama neid roosasid poliitaktiviste, kes väidavad, et 170 ukrainlase tõttu kukub meie põllumajandus kokku. Kui tõesti kukub, siis las kukub, kui see nii nõrguke on. Tuleb midagi elujõulisemat ja kohalikku asemele.

 • Avatar

  Aga ikka hämmastab mind selline detail – mingi eraorgan nimega tööstus-kaubandus koda tellib lennuki ja toob mingid jorsid Eestisse?
  Vanasti kui Prantsusmaa veel Riik oli siis kehtis seal ütlus – “otsige naist” – moodsas neutraalses kõnepruugis küsitakse “kes kasu saab”?
  Ehk mis poliitiliste jõudude kontrollida see asutus on? Kes vähegi Toompeal on käinud teab seda vana litsimaja kõrval olevat häärberit.
  Et siis MITTE see tantsukool aga teisel pool vaateplatsi… siis võtame lahti kes on kes: https://www.koda.ee/et/kontakt/tallinna#contact–people
  Ja hakkame nimede järgi vaatama kes on kes ja siis läheb asi juba huvitavaks AGA – selle jätan mõne tubli uurija lahti mõtestada… 🙂

 • Avatar

  Pidi tulema 170, aga tuli 159. Mis nende 11-ga juhtus? Kas ka polnud terved, nagu kojujäetud võrkpallur? Ja ikkagi tahaks teada konkreetselt, millisest piirkondadest tuleb paar näadalat kindluse mõttes eemale hoida. Ja nüüd küsiksin küll; Urmas Kruuse, kes te korduvalt värisevi hääli ja veekalkvel silmadega riigikogus küsisite, mida peate te ütlema “põllumeestele”, kes ei saa Ukrainast oma nö, tööjõudu kätte – Mida ütlete te nüüd meile, kes me oleme ka ära hirmutatud ja ärevil? ME EI TAHA JÄLLE PIIRANGUTEGA ALUSTADA! Kõige ohtlikum ja hullem asi on teadmatus! Teie, kes te võtsite teadlikult riski, kandke vastutus ja informeerige avalikkust korrektselt ja süstemaatiliselt! Te olete kohustatud andma meile võimaluse käituda vastutustundlikult, millega te ise muidugi kuidagi hakkama ei saanud. Olge mehed, mitte kuldid rukkis!

 • Avatar

  Ja vana “hea” ERR jätkab täie auruga ühe poliitilise partei(EKRE) kompromiteerimist läbi vaid ühe teise nende lemmikerakonna ebakompetentsete praeguste ja endiste liidrite lapsesuukeste läbi. No Ansip tegi eelmises kriisis kõik valesti, aga ERR pole seda kunagi isegi mitte analüüsinud. Ja Kaja Kallase primitiivsuse kõverpeegel on lausa piinlik. Reformierakond – kui liidril pole sisu, pole seda kogu seltskonnal. Kaja Kallasest ei saa kunagi Eesti Vabariigi peaministrit, sest ta on liiga nõrk isegi tuimale Eesti rahvale! Ja need malbed ehk lääged fotod Kajast, no kas teil piinlik pole ERR-is, fotod ja promo alandab seda naist, mitte ei eduta. Kook, Samost, Sildam & Co – palun saage aru, et teie aastatepikkune sekkumine Eesti sisepoliitikasse alandab ja mõnitab Eesti rahvast. Ja kohe kindlasti ärge toppige meile oma ebakompetentseid teemavalikuid läbi Kaja Kallase võhikusuu – no tere eile, Kaja Kallas kommenteerib Hiinas toimuvat, nalja kui paljuu, hihiihhhiiiii… Kas te seal ERR-is juba aru ei saa, te jäite juba ammu Reformierakonna PR programmiga vahele, aitab juba, see ei tööta! Plus – isegi kui Reet Oja ei rääkinud sõnagi intervjuus poliitikast, kasutab ERR selle iseenda promomiseks ka poliitiliselt ära. Ehk tunnen Reedale kaasa – see pragune ERR seltskond ei vääri Eesti ajakirjanduse tipuga kõrvuti panemist(veel üks lapsesuu Välba näiteks).

 • Avatar
 • Avatar

  Miiks see idioodipilv neid hoholle ENNE lennukisse panemist ei testi?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused