Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vikipeedia rahvuskonservatiividest: mitte grammigi akadeemilist “entsüklopeediat”, see-eest ohtralt saasta

-
28.06.2018
Vikipeedia küll hoiatab, et artikli sisu on vaidlustatud, kuid info on jätkuvalt vaid vaenulik.
© Kuvatõmmis

Ma teadsin juba ammu, et Vikipeedial pole mingit akadeemilist väärtust, kuid ma ei eeldanud, et tema väärtus(etus) seisneb hoopiski propagandakanalisatsiooni äravoolutoruks olemises.

Vaatasin nimelt korraks Vikipeedia sellele leheküljele, kus kirjutatakse Jaak Madisonist. Selles on palju neutraalset infot, kuid siis järgnevad “skandaalid” ja neid on eriti paljusõnaliselt võimendatud: Madisoni sõnavõtud meedias, enamik juba vanadest aegadest; mobiiltelefoni omastamine; töökaaslaste ahistamine; tehniliselt mittekorras sõiduki müük ja geide nimetamine hälvikuteks. Oleksin justkui sattunud 2015. aastasse!

Kõik need süüdistused on subjektiivsed, tollaste valimiste järgses vihas kellegi pastakast välja imetud ja üle võimendatud, kuid Vikipeedias on nad täies ilus alles. All olevad allikad näitavad, et kogu info Jaak Madisoni kohta on võetud kõige skandaalsematest leheartiklitest.

Paraku on ju olemas ka hoopis teine Jaak Madison — noor mees, kes osaleb aktiivselt seadusloomes, võtab jõuliselt, kriitiliselt ja samas argumenteeritult sõna nii Riigikogu kõnetoolist kui ka meediaväljaannetes, lööb kaasa rahvusvahelises poliitikas (alles käis ta vaatlejana Türgi presidendivalimistel) ja on ühiskondlikult igati aktiivne. Seda paraku Vikipeediast ei loe.

Täpselt sama paskvilli leiab Vikipeedia EKRE kirjeldusest, alates sõna “populistid” kasutamisest ja skandaalide mahlakast esitamisest kuni selleni, et mingi rahvuskonservatiivide väite halvustamiseks kasutatakse sotside sõnu. Inimene, kes läheb Vikipeedia keskkonda, eeldades, et “entsüklopeedia” tähendab pisutki akadeemilisust ning sealne info on piisavalt neutraalne, et seda mingis töös kasutada, leiab eest hunniku kõige räigemat multikultipropagandat.

Tõsi küll, olemas on märkused “Selle artikli neutraalsus on vaidlustatud” ja “Selles artiklis on vaidlustatud väiteid. Artikli sisu võib olla väär”, kuid asja olemust see ei eriti muuda, sest kogu see ülimalt kallutatud jutt tuleb nimede “Jaak Madison” ja “EKRE” sissetoksimisel kohe ette. Milleks on vaja infokeskkonda, kuhu võib oma isiklikud või siis poliitilised vihkamised kohe üles riputada?

Ma ei tea, kuidas Vikipeedias sellist infot muudetakse ja kas seda saabki muuta, kui keegi juba kord sellise sopa on kokku kirjutanud. Küll aga võib kindel olla, et “Vabale entsüklopeediale” sellise kõmulehelise saasta vahendamine mingit au ei tee ega tõsiseltvõetavust lisa.