Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viktoria Ladõnskaja-Kubits ei mõista endiselt, et tema koht jääb Isamaast kõvasti vasakule poole

-
03.02.2021
Isa(kesk)maa kontor
© Uued Uudised

Viimaks tuli ära: Riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits liitus Isamaa liikmeühendusega Parempoolsed. Aga naispoliitik ei saa endiselt aru, mis ruumi ta üldse sattunud on.

Ladõnskaja-Kubits märkis, et Isamaast peab tema hinnangul saama palju avatum ja laiapõhjalisem erakond. /…/ Meil on vaja värskendust ning poliitilise suuna ja strateegia korrigeerimist,” ütles Ladõnskaja-Kubits.

Poliitik ei saa aru, et Isamaa peakski oma algse suunitluse juures olema nišipartei ehk edendama isamaalist ja rahvuslikku joont. Selles osas ei saagi ta laieneda liberaalsele ja vasakpoolsele skaalale, mida Ladõnskaja-Kubits näib soovitavat.

Terve Eesti poliitikamaastik on sisuliselt liberaalne või vasakpoolne, konservatiividest on säilinud vaid EKRE ja Isamaa, kusjuures Parempoolsed nihkusid ilmselgelt ära sellesse peavoolu ja nende eraldumine tõelistest isamaalastest on vaid aja küsimus. Sisuliselt soovib Ladõnskaja-Kubits liberite leeri üle viia kogu Isamaa koos selle allesjäänud rahvusmeelse tiivaga.

“Avatus” tähendab liberaalses kontekstis selle laulu laulmist, mida kõik juba Brüsseli nootidejärgi laulavad. Ladõnskaja-Kubitsa “värskendus” tõhendaks, et Isamaa kaotaks oma viimsegi näo ja muutuks liberaalide puudliks.

Ennast “isamaalise renegaadina” näidanud Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa astumist Isamaasse ei mõistnud omal ajal keegi, keegi ei mõistnud tema sealolemist, aga tema ühinemine libaparempoolsetega on juba mõistetavam.