Vilja Kiisler keetis eriolukorra raskustest kokku mürgi ja kallas selle siis valitsusele pähe

Repliik,
©UU
Üks väljaanne on jõudnud täiesti kloaagi servale.

Meediahüään Vilja Kiisler kasutab eriolukorda ära rünnakuteks valitsuse vastu, sest teemasid, mille kallal norida, on tavapärasest enam – on ju meie elu ka valitsusest sõltumatult igati rööpaist väljas.

Ega Kiisler midagi tarka ei ütlegi, kuid silma torkab see, kuidas ta paneb võimalikult rohkem momente valitsuse süüks, kuigi praeguses olukorras oleks ükskõik milline koalitsioon väljakutsete ees, millega ta pole varem kokku puutunud.

“Piiride sulgemise ja vabaduste piiramisega on selline lugu, et parempopulistidele meeldib see kõik kohutavalt. Ammu oleks tahtnud, käsi ju sügeles. Eriolukord on populisti lemmikunenägu. Kiusatus hoida piire kauem kinni hoida kui häda pärast ja mitte leevendada muid piiranguid võib olla ka siinmail kerge tekkima,” kirjutab Kiisler.

Kiisler jätab tähelepanuta, et kriis on ülemaailmne ja piire sulevad kõik. Ka Eesti piiride sulgemine on tingitud vajadusest, mitte kellegi “kiusatusest” või “sügelevast käest”. Aga võimalust lajatada ei saa ju kiislerid käest lasta.

Samuti ei ole Eestis “igamees üksi ja ainult iseenda eest” – maailm võitleb viiruse vastu koos, kuid selle levikut ei saa “avatusega” küll lõpetada. Ega inimesed kodus ju ei istuks, kui koroonaviirusest saaksime lahti kõik koos tänavatel võideldes.

“Ärgem unustagem hetkekski, et valitsuse võim eriolukorras on piiramatu,” väidab Kiisler. Ajakirjanikul võiks olla siiski nii palju kompetentsi, et teada – piiramatu pole see kuidagi.

“Võimalik, et raske aeg kasvatab valitsuse liikmed riigimeesteks, või vähemasti mõne neist,” loodab Kiisler. Kui võrrelda Reformierakonna tegutsemist masu ajal ja praeguse valitsuse tegutsemist kriisi leevendamisel, siis on see nagu öö ja päev. Ansip hakkaks praegu alles kukalt sügama.

Lühidalt kokku võttes on Kiisler võtnud kokku kõik, mis praegu päris hästi pole, selle kordades üle võimendanud ja siis valitsuse kaela ajanud. Ühelt meediaraisakullilt muud ei oodanudki, kui kõiges halva nägemist ja kriisiolukorras vaenu õhutamist.

Kommentaarid

5 commentsOn Vilja Kiisler keetis eriolukorra raskustest kokku mürgi ja kallas selle siis valitsusele pähe

 • Avatar

  Ei häbi, ega au, mis teha, kui keegi on ka selliseid sünnitanud. Pole jumal andnud Kiislerile mõistust ega lõhnataju, on vaid vihkav vaim ja mürgi kosutav hais ninas. Oh, ja milline rõõm, näha rahvast siplemas vaevas, eriti valitsust, kes vaevalt mõne tunni ööpäevas magadagi saab.Armas COVID -19, aita seda inimest, ta vajab abi!

 • Avatar

  Ansip ei süganud kukalt vaid hõiskas et “kui see on kriis siis ma tahaksingi sellises kriisis elada” .
  Saabas!

 • Avatar

  Terve Ekspres Grupi nn. töökas kollektiiv, riputab rõõmsalt tsillit ja naudib tänast kriisi
  Masendav on jälgida selle grupi portaali……
  Tekkis täna selline küsimus, kas see kollektiiv saab kollektiivselt orgasmi, kui on tänasele valitsuse tegemistele sitasti saanud öelda?

 • Avatar
  Eesti kodanik

  On tõesti imekspandav, kui isegi üleriigilise tõelise kriisi ja sellest tuleneva eriolukorra tingimustes puudub õiguskaitseorganitel võimalus või tahe EV Valitsuse usaldusväärsuse ja ühiskondliku stabiilsuse provokatiivse õõnestamise ning sihipärase riigivastase propaganda-tegevuse lõpetamiseks sunnivahenditega.

 • Avatar

  Kiisler on ise kole viirus – VILJA – 20

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused