Vilja Kiisler sai jälle eetriaega ja ajas laulupidulistel harja punaseks

Repliik,
Vastupidiselt mõne “arvamusliidri” arvamusele, tahab rahvas laulda neid laule, mis on vastu pidanud ajast aega.

Raadio 2 pühapäevases saates „Olukorrast riigis“, kus saatejuht Andrus Karnau kõrval juunikuust enam Ahto Lobjaka õudusjutte rahvuskonservatiividest õnneks ei kuule.

Küll aga jõudis eilses saates külaliste järjekord teise EKRE vihkajani Vilja Kiislerini, kes üle keedes Postimehe arvamustoimetusest jalga lasi ning maandus konkureerivad meediamajas ehk Delfis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seekord oli teemaks laulupeo repertuaar, mis Karnau arvates peaks sisaldama teada-tuntud laule, mida kõik oskaks kaasa laulda. Kiisler loomulikult vaidles sellele vastu ning vastupidiselt tuhandetele peol osalistele sülitas traditsioonidele, arvates, et õigustatud on tundmatumate laulude esitamine rahva harimiseks.

Kiisler lihtsalt ajab iga normaalse inimese endast välja, ometi lastakse seda kõike ikka ja jälle eetrisse,

“Tegelikult ei peakski ju laulupidu muutuma selleks kohaks, kus inimesed laulavad kõiki neid laule, mida nad alati koos laulda tahaksid,” ütles ta küüniliselt tunnike enne seda, kui laulukaare all dirigendid pulti tulid ja tuhanded lauljad hääle valla lasid, et hõisata üheskoos üle kodumaa laule, mille sõnade autorid on Lydia Koidula, Juhan Liiv jt.

Karnau meenutas sedagi, et kui otsida tänavuse laulupeo repertuaarist draamat, siis leiab selle otsuse ümber, et ükski Alo Mattiiseni viiest isamaalisest laulust ei mahtunud laulupeo repertuaari. “Kahetsusväärsel kombel laulupeo üldjuht Peeter Perens suutis seda selgitada väga piinliku sõnaapsakaga, öeldes, et see on tark tegu, et Alo Mattiisenit välja ei valitud. Hiljem ta püüdis seda küll pehmendada öeldes, et see on tark otsus kui populaarseid laule väga sageli ei laulda,” rääkis Karnau.

Kiisleri arvates olid Karnau sellekohased seisukohad muidugi ebaõiglased.

Loodetavasti leiab Andrus Karnau vihast punetava Vilja Kiisleri asemel oma saatesse tulevikus uued külalised.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused