Vilja Kiisler valis jõulunumbri portreteeritavaks vastuolulise pastori ja hakkas viha külvama

Repliik,
- Updated
Kirik

Kui Ekspress Meediasse kuuluva Eesti Päevalehe nädalalõpulisa LP valis jõulunumbrisse kirikuõpetajat, kellest pikk persoonilugu teha, siis polnud vaja kaugelt otsida. Loomulikult oli selleks Annika Laats. Loomulikult on autoriks Vilja Kiisler. Ja otse loomulikult algab jõulujutt seksuaalsest sättumusest.

„Pärast seda, kui Annika Laats kolm aastat tagasi saates „Suud puhtaks” kooseluseaduse toetuseks tuliselt sõna võttis, teab iga usuleige eestlane vähemasti ühte preestrit – teda. See otse südamest tulnud ülesastumine liigutas paljusid. Vihastas muidugi ka paljusid,“ kirjutatakse sissejuhatuses Annika Laatsust, keda nimetatakse artiklis „armastatud“ kirikuõpetajaks, aga võiks selle tsitaadi järgi nimetada ka „vihatud“ kirikuõpetajaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Just sellise kahetsusväärse vastandumise peale ongi nii selle kirikuõpetaja kui ka kogu artikli agenda rajatud, mis iseloomustab kõige ehedamal kujul nimetatud meediagrupi ja tegelikult kogu selle huvigrupi tegevust.

Juba harda jõuluintervjuu esimene küsimus annab kenasti suuna kätte: „Kui tihti on viimasel ajal ette tulnud, et teie jutule tuleb mõni päevapoliitikast haiget saanud inimene?“

Braavo, Vilja Kiisler! Zhurnalist on vähemalt iseendaks jäänud.

Vastus vist talle siiski kõige parem ei tundu, sest saab teada, et „neid on olnud, ja mitte ainult sel sügisel“. Ilmneb, et päevapoliitika on mõnele inimesele haiget teinud ka varasematel aegadel.

Seega tuleb Vilja Kisleril kähku sihikut korrigeerida, nagu mõnel meie laskesuusatajal, kes märklaual viiest ühele pihta saab.

Nii küsib Kiisler: „Mis mulje see jätab, kui riigikogu arutab kõige karmimal koroonaajal hoopis abielureferendumit?“

Vähemalt eeldab sealt tulla mõni ideoloogiliselt sobilik tsitaat, mida päise alla toppida. Näiteks selle: „Ei teagi, kas nutta või naerda“.

Vilja Kiisler härjal enam sarvist lahti ei lase ning leiab märkmikust kohe järgmise märksõna: „Ja mida see vähemustele teeb?“

Vastusest leiame read: „Kuidas saab abielu mõiste kindlustamine toetada iivet? Iibele mõeldes tuleks seadustada hoopis normaalkaal ja keelustada ülekaalulisus. Ülekaalulisus on viljakusega selgelt seotud, samamoodi nagu ka alkoholi tarvitamine.“

Vaat, kus lops! Et jätke homod rahule ja kiusake parem pakse ja joodikuid.

Kogu see jutt läheb samas vaimus edasi. Vilja Kiisleri kurvastuseks ei luba aga kirikuseadus ei Annika Laatsul ega kellelgi teisel meil kirikus kahte omasoolist paari panna.

Ah, jaa Laats ise oli kirikuõpetajaks saades lahutatud, kahe tütre üksikema. See tõsiasi öeldakse kohe mammutartikli pealkirjas ära, et pastori kurja saatust eriti rõhutada.

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused