Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Võimas sõjavastane meeleavaldus oli, aga okas jäi hinge

-
27.02.2022
Ukraina sõja vastu saab protesteerida ka arusaadavate ja mõistlike loosungitega.
© Scanpix

Tuhanded inimesed käisid laupäeval Vabaduse väljakul Ukrainale toetust avaldamast. See oli võimas, aga hinge jäi paljudel ikkagi mingi okas.

Palju oli loosungeid “Putin, go fuck youself!” või midagi sarnast. See on protesti roppustega labastamine. Täiesti sobilik oli “Stop Putin the murder!”

Milleks minna miitingule loosungiga “Mutin on punn!”? Sobib ju näiteks “Hands off Ukraine!”

Ukrainlased võivad Putinit “n…ui” saata ja sellest pole midagi, see tuleb nii piiritust vihast kui kultuurilisest taustast, aga meie protest peaks kulgema stiilis “Peatage sõda/Stop war”.

Eriti lame aga tundus “Putin war = small dick energy”. Sarnast loosungit kasutati 2020. aasta katsel korraldada Eestis Black Lives Matteri rahutused, kui Saku Suurhalli parklas kandis noor tüdruk silti, et rassismil olevat väikese riista energia. Jäi mulje, et osa noori rahutuid antifa-hingi kasutas seekordset protesti Vabaduse väljakul lihtsalt “pulli tegemiseks” ära.

Vihaõhutus oli samuti olemas, eestlastelt eestlastele.

Varro Vooglaid kirjutab sotsiaalmeedias: “Ca 5 minutit pärast seda, kui olin täna veidi enne kella 15 Vabaduse väljakule jõudnud, jäi üks kollase jopega mees otse minu ees seisma, pööras ümber, näitas näpuga mulle näkku ja ütles vihkamist täis näoga oma 7-10-aastasele pojale valju häälega, nii et kõik ümberringi ka seda kuuleksid: “Näe, see on venelaste toetaja. See lõust siin. Kohalik värdjas.” (Täpselt nii ütleski, kirjutasin sõnad üles.) Siis sain aru, et see seal ei olnud mulle sobilik koht sõja vastu meele avaldmiseks ja lahkusin. Eks see tunne oli juba enne kohale minemist, vaadates et üritust korraldavad Sorose eestkõnelejad kogu nomenklatuuri toetusel. Kahju, et asjad sedasi käivad. Aga Delfi ja Postimees võiks mõelda, milliseid kirgi nad oma valeliku tegevusega üles kütavad.”

Kordan, sõjavastane miiting oli võimas, aga seegi ei jäänud normaalsuse piiresse. Kui meedia leiab alati EKRE või SAPTK miitingult midagi nende jaoks negatiivset, siis selle meeleavalduse rikkusid omajagu ära need, keda Varro Vooglaid nimetab “Sorose eestkõnelejateks kogu nomenklatuuri toetusel”. Hea, et vähemalt sõnavõttudes ei räägitud “paremäärmuslusest.”

UU