Võõrleegionäridega ei saa riigi julgeolekut tagada

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Mida rohkem on toidukorvis omamaiseid tooteid, seda suurem on toidujulgeolek. Sama maksab ka tootjate kohta. Pilt on illustratiivne.

Võõrtööjõu kasutamise ümber puhkenud poleemikas on väga tihti kasutatud arvamust, nagu aitaks ukrainlased tagada Eesti toidujulgeolekut. Kõlab võõristavalt – võõrad annavad meile turvalisust.

Esmapilgul on asjal iva olemas: kui ukrainlased töötavad, tuleb ka toodang ja meil on toit olemas. Ainult et julgeoleku mõiste rakendub tavaliselt reaalselt alles kriisis ja siis on võõrleegionäride efektiivsus juba kahtluse all.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimene kriitiline moment, mida näitas ka koroonapandeemia, tekib siis, kui needsamad toidujulgeoleku tagajad ei pääse kodumaalt tulema. Veelgi hullem olukord võib tulla siis, kui globaalne katastroof on laastavam (koroonaviirus on ikkagi suhteliselt kerge, aga tulla võib kogu elanikkonna struktuuri surmav üliraske vorm), ja inimesed lähevad ruttu tagasi kodumaale, sest lähedaste ja kogukonna juures on moraalselt lihtsam kriisi üle elada, kui teha seda võõra rahva keskel.

Kui Eesti harjub oma (toidu)julgeolekut tagama võõrsilt tööle käijatega, siis eelkirjeldatud variantide puhul, tuleb hädaolukorras ikkagi kohapealt inimesed leida. Või pankrotti minna.

Muidugi on olemas võimalus, et need “toidujulgeoleku tagajad” on siin alaliselt, ka kriiside ajaks valmis, aga sealt hakkab vaikselt kooruma oht riiklikule julgeolekule, alates demograafilisest (võõraid riigis põliselanikega võrreldes liiga palju ja nende kultuuriruum hakkab domineerima) kuni sõjaliseni (nad ei ole lojaalsed, nendega seotud probleemidest võivad tekkida sisserännanute rahutused).

Kuidas ka ei vaataks, ühtegi julgeolekuaspekti ei saa võõraste peale üles ehitada, turvalisuse tagavad ennekõike põlisrahvas ja kodanikud. Pole mingit alust arvata, et globaalseid kriise enam ei tule – vastupidi, need pigem sagenevad, ja siis saab loota ainult oma rahva peale.

UU

5 commentsOn Võõrleegionäridega ei saa riigi julgeolekut tagada

 • Avatar

  Selline probleemi astus ei ole maailmas uus – toon näite sellisest kohast kui USA – põhjus on lihtne – seal on samalaadne probleem juba aastakümneid kummitamas. Nimelt teeb seal hooajalisi põllutõid peamiselt ehk kuni 99% ulatuses illegaalide mass kes on sinna saabunund Mehhikost ja teistest nii Lõuna kui Ladina-Ameerika riikidest. Nende töö kultuur on äärmiselt madal ja viinud isegi selleni, et Ameerikas puhkevad regulaarselt eirnevates kohtades teatud ahiguste puhangud. Pea alati viivad jäljed kuhugi põllule kus töötavad illegaalsed immigrandid.
  Põhjus on lihtne – need kodanikud hooajal sisuliselt elavad seal põllul. Oma “asju” ehk siis maakeeli s1tuvad ja kysevad seal kus tööd teevad ja hiljem oma kannika vahet pühivad põllult võetud kapsalehega mis visatakse tihti hunnikusse mis pärast poodi läheb. Tagajärjeks on düsenteeria ja muud sarnased haiguse puhangud hoopis mujal. EI hakka teemat lahkama – kes tahab palun – googel abiks ja infot tuleb.
  Oluline on siin teema sarnasus – meil pole veel õnneks asi nii hull (ikkagi Euroopast on need võõrad), kuid paralleel on olemas.
  Siin tasub meenutada üht ajaloolist tõde: Head ajad teevad nõrku inimesi, nõrgad inimesed toovad halvad ajad, halvad ajad teevad tugevaid inimesi ja tugevad inimesed teevad head ajad, ning ring ongi täis ja algab uuesti…

 • Avatar

  Väga õige!
  Selles võtmes oli ka minu pöördumine valijate poole.

  Head valijad!
  Pidage meeles, ja eriti enne valimisi!
  Peale eestlase pole keegi huvitatud meie riigi ja rahva jõukusest ning
  heast käekäigust!
  Veel vähem saab aga kellegi teise peale loota meie põhiseaduse
  preambuli toimimisel läbi aegade!
  Ja kui aus olla, siis milleks peakski see kõik peale meie endi KEDAGI TEIST
  huvitama!?
  Nii et saagem vastutustundlikeks, sirgeselgseteks kodanikeks ja
  peremeesteks oma isade maal, ning kõik saab jälle korda.
  Nagu ütlevad klassikud:
  “Viga on seni viga, kuni pole tehtud vigade parandus!”
  JFK

  • Avatar

   Böhm võiks huupi kisamise asemel pigem uurida, kuidas seesama riik eestlaste, st selle riigi kodanike põhiõigusi permanentselt tallab ja kodanikku alandab.
   Ja siis samasuguse innuga selle vastu võidelda.
   Aga Böhm seda ei tee, see pole tema nišš ja see nõuaks ka rohkem arukust. Siinkohal pole tema jaoks see sirgeseljalisus üldse oluline.
   Või on soov samasse paati koos alandajatega saada?
   Oht ei ole mujal, oht on siinsamas sees ja rahvas lahkub selle jama eest massiliselt.
   Riik hoolitseb oma ametitega selle eest, et omad siin tööd ei saaks, tehes absurdseid takistusi ja lollitades kodanikke seni, kuni need leiavad, et mujal suhtutakse neisse paremini.
   Venelased, ukrainlased ja kes iganes hetkel küll see oht ei ole kelle eest põgenetakse.
   Põgenetakse riigiametite omavoli ja justnimelt kodanike põhiõigustele sülitamise tõttu.
   Böhme see ei huvita, sest kui selle vastu astuda, siis minnakse paljudega opositsiooni ja tuleb niisama kisamise asemel ka mingeid tegusid tegema hakata.

 • Avatar

  Praegul ongi katse ära solkida nii kultuur kui julgeolek, et edaspidi aga rohkem võõraid saaks siia marssida.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused