Yana Toom ei peatu: ta ülistab jätkuvalt nõukogude korda

Arvamus, Repliik,
©UU
Nõukogude Armee sõdurite mälestuseks püstitatud pronkssõdur ehk Tallinna vabastajate monument

Aastal 2020 esindab Eestit Euroopa Liidu esinduskogus Euroopa Parlamendis inimene, kes kirjutab ja mõtleb nii: „75 aasta tagune võit on poliitikast kõrgem“.

Keskerakonda kuuluv Yana Toom ülistab niinimetatud vabastajate ausamba juurde kogunejaid kaitstes tegelikult kommunistlikku režiimi, unustades kõik kuriteod mida Eesti rahva vastu korda on saadetud. Ja seda trükitakse igasuguse häbita. Kellegi silm ei pilgu. Kujutagem hetkeks, kui keegi eurosaadik kiidaks teist kuritegelikku režiimi ehk natsi-Saksamaad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Delfist saab lugeda 1966. aastal sündinud Yana Toomi kirjutatut: „Võidupüha on see, mis tõepoolest ühendab Venemaal ja selle piiride taga kõige erinevamaid inimesi, isegi nii erinevaid nagu Putin ja Navalnõi. Seda põhjusel, et 75 aasta eest saavutatud võit on ülem nii Navalnõist, Putinist kui ka Stalinist, ülem poliitikast üldse. Ja see on adekvaatne hinnang: natsism oli erakordne kurjus, võit selle üle on erakordne võit.“

Lisaks kõigele võrdleb ta Venemaa võitu Saksamaa üle Eesti Vabariigi iseseisvumisega.

5 commentsOn Yana Toom ei peatu: ta ülistab jätkuvalt nõukogude korda

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Siinsete vihapritsijate jäoks peaks vastukaaluks Pronkssõdurile paigaldama ka Hitleri ausamba !

 • Avatar
  Roman-Mati Kalde

  Just nimelt, riigi ja rahvavastase vale ja vaenu õhutajalt tuleb kohe kodakondsus ära võtta, see on elementaarne. Ja selle andjad samuti häbiposti riputada! Kas meil on riik või pole? Iga endast lugupidav riik viskaks sellise omariigist välja

 • Avatar

  Saagem juba ükskord üle – MITTE ÜKSKI teine riik ei ole korda saatnud sellises mahus kuritegusi nii OMA rahva kui ka teiste rahvaste suhtes kui bolsevisltik reziim Kremlist. On ajalooline FAKT, et selle reziimi ideoloogilised isad olid 100% juudid, 1917 revolutsiooni juhtidest olid 2/3 puhtalt juudid ja ülejäänud kas krüpto juudid või kriminaal kurjatregijad (Džersinki) või kasulikud idioodid. See Yana Toom on oma esivanemat väärikas järglane. Kõik need Leninid, Trotskid ja kohalikud “jakobsonid” andsid oma kustumatu panuse nii venelaste kui eestlaste ja KÕIGI teiste Vene Impeeriumi (ma ei arva, et see oli mingi pailapsiin ag KORDADES parem kui NSVL) rahvaste hävitamisse. Nüüdseks on “sotside” ja muude nimede taha peitu pugenud bolsevikud saanud võimule Euroopa Liidus ja ka “refi-sotside” nime all vahepeal Eestis. Kahjuks on KEskerakond TÄIS selliseid “kapi bolševikke” nagu Yana Toom.
  Eelneva valguses on igasugune võrdlemine “natsi”-Saksamaaga korralike inimeste MÕNITAMINE. 3Riigi süüks pandi pea kõik liitlaste kruiteod ja mida panna ei saanud need mõeldi välja nagu “kuivatud vangide pead” ja “inimnahast lambivarjud” ja “inimrasvast seep”. Korduvalt on juba TEADUSLIKULT ümberlükatud “mõrvarlike gaasikambrite” sõja aegne propaganda vale jne jne.
  Kui EKRE poolt välja antav meedia väljaanne EI TEA ajaloolist tõde siis on see häbiasi nii EKREle kui ajakirjanikele. Kui mõlemad teavad tõde ja eelistavad kaasa minna bolsevike valede ja propagandaga siis pikemas perspektiivis lähevad nad “kasulike idiootide” kategooriasse ja kaotavad oma toetajate usalduse.
  3Riigi alusetu süüdistamine PEAB ükskord lõppema – kui Saksmaa poleks siis tõusnud siis helbiksid alles jäänud vähesed eestlased siiani bolsevistlikku laagri lobi.
  Sest vale vaob ja tõde tõuseb!!!

  • Avatar

   Jana toomidele tuleks kohustuslikuks teha kuulata ajaloolaste vestluringi OBJEKTIIVIS, kus nad arutavad2.MS ja Venemaa Isamaasõja küsimusi.Lihtsalt üks fakt sealt: ümberpiiratud Leningradis oli suur näljahäda, aga samal ajal Moskvas, mis ei olnud piiratud, oli sama hull nälg.Vene sõdurid poleks iial suutnud sõdida, kui Ameerika poleks nad oma massiivse abiga ära toitnud.Kuulake!

 • Avatar
  Tehke midagi, ärge halage!

  EKRE võiks uurida, kui seaduslik oli Ansipi-Savisaare poolne Jana Toomile kodakondsuse andmine nn “eriliste teenete” eest!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused