Režissöör Katrin Laur: rahvuslusest on valitsevate erakondade silmis saanud suurim patt alles viimastel aastatel

Rubriik Arvamus On
- Updated
Katrin Laur

Saksamaal elav režissöör ja Kölni meediakunsti ülikooli professor Katrin Laur imestab, kuidas rahvuslus ja rahvustest rääkimine on viimastel aastatel põlu alla sattunud.

„Rahvuslus on vanade valitsevate erakondade silmis suurim patt. Nii halba valgusesse on aga rahvuslus ja rahvustest rääkimine sattnud alles kümnel viimasel aastal, ehk on see aeg veelgi lühem. Rahvaga – olgu see siis jutumärkidega või ilma – sel teemal nõu peetud ei ole,“ kirjutab Laur  Õhtulehes ilmunud arvamusartiklis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Samal ajal ei ole kerge leida ratsionaalseid põhjuseid, miks rahvusluse vastu niimoodi võidelda. Ikka ja jälle esitatakse väidet, et globaliseerunud majandus ei vaja piire ega rahvusi. Kuid ammu on selge ka see, et lihtsad inimesed Saksamaal, Austrias ega Eestis ei saa globaliseerunud majandusest seda oodatud kasu.“

Laur kirjutab: „Kui ma mõtlen Eesti erakondadele, siis kui palju on nende ridades lihtsa töö tegijaid? Vast igaüks teab, mis parteides neid kõige rohkem leidub: EKREs ja Keskerakonnas. Kuigi viimast ei saa minu hinnangul demokraatlikus mõttes parteiks pidada – liiga eriline on tema esimehe roll selle jaoks. ERSPs oli palju lihtsaid inimesed, Isamaaliidus veel ka, IRLis enam ei ole.“

Allikas: Õhtuleht

Foto: MARINA PUSHKAR / POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused