Riigipea suust tuleb vale vale otsa – ülevaade meediakajastustest

Arvamus,
- Updated
Kersti Kaljulaid

President Kaljulaidi viimaste päevade väljaütlemistest leiab rea asju, mis heidavad valgust selle inimese mõttemaailmale.

ERR kirjutab: “Nii abordi lubatavuse kui abielu definitsiooni diskussioonid on Eestisse imporditud probleemid, millega soovitakse kunstlikult lõhestada ühiskonda,” leiab Eesti president Kersti Kaljulaid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimene vale presidendi suust on jutt, nagu tahetaks Eestis aborti keelata (lubatavus tema sõnastuses). Ei, konservatiivse kampaania aluseks on see, et naised loobuksid elu säästmise nimel teadlikult abortidest ja ühiskond aitaks neil sellise valiku korral vajadusel lapsed üles kasvatada.

Tegelikult on Eestisse imporditud hoopis homoagenda, sooneutraalsusteema ja muud “euroopalikud väärtused” – enne Euroopa Liitu astumist neist ei räägitud või räägiti ülivähe, traditsiooniline pere aga on aastasadu vana. Seega on igaühele näha, mis on tegelikult importkaup.

Postimeees paneb Kaljulaidi suhu sõnad: “Arutelu abordi üle ei peaks kuuluma tänasesse Eesti ühiskonda.” Selline väide näitab Kaljulaidi poliitilist kitsarinnalisust – esiteks on see teema väga üleval kogu maailmas (nädalavahetusel protestiti abortide vastu Argentiinas, BNS), ja teiseks – kui “Sõna on vaba”, siis kuidas sulgeb president suu neil, kellele see teema sündimata laste tõttu valus on?

Delfi omakorda kirjutab: “Kersti Kaljulaid: aborditeema pole Eestis murekoht. Seda ühiskondlikku lõhet luuakse häältesaagi nimel”.

Taas Kaljulaidi poolt üliekslik seisukoht: eestlaste sündivus langeb, iga sündimata laps on üks eestlane vähem, iga abort (2018. aastal Eestis 5590 aborti) on tapetud eestlane. (Aga president ju ei hooli eestlaste saatusest, vaid pakub eestlase staatust nii venelasele kui nigeerlasele).

Aborditeema ei anna tegelikult EKRE-le häältesaaki – tema toetajad on nagunii abordikultuuri vohamise vastu, muu ühiskond aga kaldub pigem naiste abordiõigust toetama. Aga ikkagi järjekordne vale presidendi suust.

Pärast ärmatajast nätsupresidenti on Eestil valetajast lõhestajapresident.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused