Riik peaks neli ja enam last ilmale toonud ning üles kasvatanud emad eraisiku tulumaksust vabastama

Arvamus,
- Updated
Sularaha, euro, raha, münt, mündid
©Uued Uudised
Kui peres on palju lapsi, peaks neile ka rohkem raha kätte jääma. Pilt on illustratiivne.

“Parempoolne sotsiaalpoliitika erineb sotsiaaldemokraatlikust sotsiaalarusaamast sellepoolest, et parempoolsed rõhutavad põhiseaduse §27, mis ütleb et perekond kui rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskonna alus, on riigi kaitse all. Perekonnaseadus ütleb, et abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel – nii lasub Eesti riigil kohustus rakendada sotsiaalmajanduslike meetmeid selleks, et võimaldada peredele parim elukeskkond.

Ja veel erineb parempoolne sotsiaalpoliitika sotsiaaldemokraatlikust sotsiaalarusaamast sellepoolest, et parempoolsed eelistavad erinevate toetuste väljatöötamisele pigem erinevaid maksusoodustusi. Üks säärane meetmeplaan mis aitab peredele luua paremat elukeskkonda, on juba kirjas valitsuskoalitsioonileppes: seame eesmärgiks suurendada maksuvaba tulu lähtudes laste arvust peres – antud programmiline lubadus oli kirjas EKRE kui ka Isamaa 2019a. valimisplatvormis. Samuti leppisid koalitsiooni osapooled kokku, et tagatakse lasterikastele ja noortele peredele võimalus saada oma kodu soetamiseks või parendamiseks laenu riigi käendusel ilma kohustusliku omafinantseeringuta. Aga ehk saaks siit veel edasi mõelda?

Näeme Euroopat, kus kõikjal sünnib üha vähem lapsi, aastakümneid on üritatud probleemi lahendada immigratsiooni soodustamisega – Eesti aga ei vaja rahvastikukriisi lahendamiseks immigrante, vaid rohkem lapsi ja naisi, kes on valmis sünnitama enam kui kaks last. Ja naised vajavad sünnitamiseks ühiskondliku turvatunnet, mitte riiki, mis tegeleb oma suveräänsuse loovutamisega kord itta, kord läände ning mille tõttu on Eesti meestel kadunud tahtmine võidelda oma kodumaa eest – kitsamas tähenduses puudub paljudel meestel tahe olla hea ja hooliv abikaasa. Riik saaks aga teha siinkohal mitu riigimeheliku otsust.

Minu arvates peab neli ja enam last ilmale toonud ning üles kasvatanud emad vabastama eraisiku tulumaksust, ja seda kogu ülejäänuks eluks. See on sotsiaalrahvuslik idee, mis ei kasvata eestlaste jõukust küll kohe, kuid mis aitab 30 aasta perspektiivis luua Eestile uue noorusliku põlvkonna, kes suudab hoida suveräänset ja isemajandavat rahvusriiki paremini, kui seda tänaseni on tehtud. Ja ühtlasi on see vasturevolutsiooniline samm liikumisele mis propageerib lastetust või laste saamist hoopis mõnel orwellikul viisil.

Me ei vaja loosungeid mis tõotavad viia Eesti 15 aastaga viie rikkaima Euroopa riigi sekka, vaid me vajame rohkem naisi kes on valmis sünnitama ja kasvatama vähemalt nelja last. Ja ärgem mõelge nii, et naine peab kasvatama, vaid et üksnes emal (ja isal) on õigus oma last enda parema äranägemisi järgi kasvatada, ilma riigi liigse sekkumiseta. Tasakaal!”

Kenno Põltsam, Kuusalu EKRE

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused