Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ringvaade nagu jalutu hüpe üsast hauda: haiged ja kustunud staarikesed ning kadunukesed

21.11.2022
Riigitelevisioon ETV. Foto: kuvatõmmis

Tänases Ringvaates osalesid jälle igasugused staarid, ja hea näitleja Hannes Kaljujärve esinemist ei rikkunud ei tema ürginimese kohmakus telekaamerate ees ega intervjuule eelnenud pikem paanika stuudios, kus oli riigiseppade poolt korraldatud järjekordne tehniline ämber ja saatejuhiks meikapitud Baba Yaga ei osanudki endaga mitte midagi peale hakata.

Scooter on jälle Tallinnas, ja neid sai ka intervjueeritud. Kuulasin sakslase ingliskeelset juttu igavledes, kuni tuli mingi lõik, kus karjuti „Scheiße, scheiße!“. See on igale venelasele sama südamelähedane nagu „Hitler kaput!“ Lahe bänd, aga Baxxteri lõputuna näivale kargamisele ja hõiskamisele järgnes järsku ilma igasuguse üleminekuta intervjuu lugupeetud muusikuga, „kes esimesena leidis Riho Sibula surnukeha.“

Ses saates on ikka kõik läbisegi: mitte eeljook, eelroog, põhiroog, dessert jne, vaid heeringas, maasikas, sült, vahukoor, seakoot, kummikud, frakk, Kiire ihupesu, konjak ja „troinoi“ kölnivesi. Mitte mingeid vähegi sujuvaid ja loogilisi üleminekuid, suu peale kukkunud saatejuhid kiirustavad esitlema järjekordset ohvrit, et too kokutaks nende asemel tuhandete inimeste ees.

Eriti rabas Marko Reikopi väide, et varalahkunud Riho Sibul „oli terve, nagu purikas“. No ausalt, võtke ennast juba ükskord kokku. Ja ei muljetanud Alar Karise hüvastijätu sõnad – Riho Sibul mängis „Kuulast“ siis, kui „Rentaabluse“ Karis tinistas samal laval mingit balalaikalaadset toodet.

Sellise leinava lõpuga saade ei olnud hea enne Stefanile, kes lülitus eetrisse otse haiglast, koiku pealt.

Kas see on nüüd Ringvaate uus sari, et hakatakse intervjueerima kõiki meie nohuseid popstaarikesi, kui nad haiglasse sattuvad? Gripi- ja koroona hooaeg alles algab ja varsti hakkab neid langema nagu loogu. Imestan veel, et ei näidatud armastatud solisti siibrit. Stefani nimeline laulja paranegu ruttu, aga tema poolt oleks siiski mõistlik keelduda ettepanekust osaleda kollases riigisaates niivõrd delikaatsel ettekäändel. Freddie Mercury varjas oma tõbe viimse võimaluseni ja ei hoobelnud sellega fännide ees. Aga ta oli ka Laulja.

Ringvaade on ikka täielik haltuura, kommertstelekanalite samalaadsete lobasaadete surrogaat. Aga algas see sari kunagi väärikalt ja paljutõotavalt.

Ivan Makarov