Robert Kiviselg: valitsus peab lõpetama laste vaimse tervise väntsutamise koroonameetmetega

Arvamus,
Testimine

„Esmalt väike ülevaade, kuidas tänast düstoopiat kujundatakse. Jätkuvalt pingestatakse ühiskonda viirusenäitajate ebamääraste numbritega, mängitakse statistikaga, külvatakse hirmu ning survestatakse vaktsineerimisega. Sinna vahele toodab valitsus oma korraldustega uusi piiranguid ja norme.

Üldjuhul erineb korraldus ministrite väljaöeldust, sest mingil määral sisaldab see akt erandeid, millest valitsuse liige varem ei rääkinud. Siis järgneb sellele korraldusele seletuskiri, mis seletab selle dokumendi veel omas võtmes lahti. Kuid see ei ole veel kõik.  Näiteks haridusasutuste piiranguid puudutavate otsuste puhul ilmub mõne aja pärast välja veel Haridus- ja Teadusministeeriumi tõlgendus, mis käsitleb uusi piiranguid veel neljandas võtmes.

Nagu sellest kõigest veel küllalt, lisandub lõpuks veel meedia vaade. Tulemuseks on paras kaos. Algavad pikad vaidlused, kus erinevad grupid püüavad uute normide puslest õiget pilti kokku panna.

Võib öelda, et valitsus kasutab täna alatult ära oma rahva usaldust, kuna enamusel ei ole aega süveneda uute normide õiguspärasusse.  Selle töö peaks inimeste eest ära tegema vähemalt õiguskantsler, kelle tähtsaim ülesanne on tagada, et kõik siin riigis oleks põhiseadusega vastavuses, kuid tema sõnavõtud on kogu toimuva taustal kahetsusväärselt harvad ja väga ümmargused.

Valitsuse kilbiks on haiglate voodikohtade puudus ja loosung, et piirangud on elanikkonna enda kaitseks. Valitsuse väitel on just vaksineerimata inimesed peamiselt need, kes nakatudes võivad haiglasse sattuda.

Tõesti, statistika järgi on haiglasse sattunutest veidi üle viiekümne protsendi vaktsineerimata. See aga on tõe moonutamise meistriklass, kuna kuna vaksineerimata inimeste alla lähevad ka ühe süsti saanud! Lisaks valelik mesijutt, et vaksineeritud põevad kergemalt. Need, kes on haiglaravil, on juba raskelt põdejad ja kui üle poole patsientidest on vaksineeritud (loe: vähemalt ühe süsti saanud), siis millest me räägime???

Tänaseks on teada, et haigust kannavad ja levitavad nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed ühtmoodi, valitsusel on aga piirangute kehtestamisel see kõige olulisem fakt justkui kogemata meelest ununenud. Seega lisaks põhiseadusest mööda hiilimisele, püüab valitsus eirata ka loogikat ning loodusseadusi.

Kuhu jõudnud oleme

* Soovite teha oste toidupoes, kuid te ei kanna maski, siis peate te esitama müüjale arstitõendi koos isikut tõendava dokumendiga. Kui müüja on dokumentide õigsuses veendunud, siis võib ta teile leiva ja piima ära müüa. Meil on nüüd müüjad-politseinikud.

* Kohvikus, kooli sööklas või teatris on maskikohustus, kuid kui istutakse lauda sööma, siis maskinõue enam ei kehti – valitsuse määrusega viirus ilmselt siis ei levi.

* Saadate oma lapse kooli, siis peab ta ise võtma või võtavad õpetajad üle päeva ninast proove. Pärast proovivõttu on 15 minutit pingelist ootamist, kuniks selgub, kes on nakatunud, kes mitte. Mille arvelt õpetajad selle aja võtavad? Nüüd on olemas ka universiaalsed õpetajad-medõed.

* Kui test on negatiivne, siis ei tähenda see veel koolitöös osalemise luba, sest kui keegi klassist on haigestunud ja laps pole haigust põdenud, ega ka vaktsineerinud, siis algab tema jaoks hoopis 5-10 päevane ilma juhendatud õppeta karantiin.  Kui laps tuleb jälle kooli, peab ta ülepäevase testimise kadalipu läbima, sealt selgub, kas ta saab kooli või peab taas jääb koju. Olgu mainitud, et nende testide negatiivsete tulemustega näitusele, kontserdile, kohvikusse ei pääse, kooli jaoks aga kõlbavad need hästi…

* Kogu testimise aja (20-30 minutit) peaksid vanemad kooli läheduses ootama, et vajadusel oma laps koolist koju viia, sest ühistransporti minek oleks ju vastutustundetu, kuna Irja Lutsari sõnade järgi mask viiruseosakesi kinni ei pea. Kellel on test negatiivne, viirus läbipõetud või on laps vaktsineeritud, siis tema jääb kooli, aga muidugi mask ees, kuigi kõik koolijääjad on terved.

* Kui ettevõtte või asutuse juht Vabariigi Valitsuse korraldusel ise kaasa mõtlemata näpuga järge ajab ning muid mõistlikke meetmeid oma töökeskkonna riskianalüüsis vajalikuks ei pea, siis peab näiteks muusikaõpetaja terve koolipäeva maskiga laulma, samamoodi ka lapsed.

* Maski efektiivsus pole antud juhul oluline. Tähtis on maski disain – ka marlist või pitskangast mask sobib, peaasi, et disain maski meenutab! (Vabariigi Valitsuse 21.10.2021 korraldus nr 362 Vabariigi Valitsuse 23. augusti 2021. a korralduse nr 305 „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud“ muutmine seletuskiri.)

Need on vaid mõned näited, siia lisanduvad veel hirmutamine ja tervisepolitseinikud, kes teostavad rahumeelsete maskita ning vaktsineerimata ja tervete inimeste kontrolli ja karistamist.

Rahvas on viidud meeleheitele, mistõttu on hüppeliselt tõusnud näiteks antidepressantide tarbimine, noorte hulgas on enesetappude arv kasvanud viimase aastaga pea neli korda. Kas vaid iseenda naba nägevatel täiskasvanutel ka laste vaimne tervis hetkekski meelde tuleb? Laste kaootiline väntsutamine kodu ja kooli vahet ning igasugune survestamine tuleb koheselt lõpetada!

Tänaseks peaks olema selgemast selgem, et osad inimesed on võtnud vastutuse haigus läbi põdeda ja seda tuleb kõigil aksepteerida.  Alati on ka selliseid raudse tervisega inimesi, kes haigeks ei jäägi. Terve mõistus selliseid inimesi ei karistaks.

Tänase valitsuse juures ei oleks imekspandav, et peadselt leitakse piiri tagant järjekordne „hea“ näide, mille järgi ka meil saaks piiranguid pikendada ja juurde tekitada.

Kui eelnev sind vähegi kõnetas, siis saad aru näiteks kasvõi maskikandmise naeruväärsusest. Oma tervise ja närvide huvides oleks esmalt mõistlik loobuda peavoolumeedia tarbimisest-toetamisest. Teise sammuna loe läbi põhiseadus ning seisa oma õiguste eest! Seejärel tead juba ise, mis on kolmas samm.

Robert Kiviselg

____________________________________________________

PS.

MITTE KEEGI EI SAA NÕUDA VAKTSIINIPASSI EGA MASKI KANDMIST! Kõik trahvid, mis nendest tulenevalt tehakse on õigustühised! Vaktsiinipassi nõue tuleneb MÄÄRUSEST ja maskikohustus KORRALDUSEST! MÄÄRUS – antakse ainult seadusest tuleneva volituse alusel. KORRALDUS – antakse ainult seaduse alusel ja selle seaduse täitmiseks. Ilma vajaliku seaduse sätteta EI SAA määrusi või korraldusi anda.

Määrus ja korraldus on seadustest madalamal, need ei tohi olla seadusega vastuolus. Korraldus ja määrus EI OLE SEADUS! SAMUTI EI OLE ERAISIKUTEL, ETTEVÕTJATEL ÕIGUS KONTROLLIDA TEISTE ISIKUTE TERVISEANDMEID. Ka koolis ühistestimine on ebaseaduslik – seda luba ei ole ühegi seadusega antud. Valitsuse korraldusega ei ole võimalik selliseid nõudeid eraisikutele, ettevõtjatele ja koolidele kehtestada.

Kui veel midagi siiralt soovitada, siis seda, et tehke järgmistel Riigikogu valimistel veidi targem valik! Mõelge sellele juba täna – kes on rahvaga ja kes mitte. Kes on Riigikogus need, kes tunnevad vastutust teemaga tegeleda ning kes on erapooletud ja sellise suhtumisega ohjad praegusele valitsusele andnud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused