Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Roheliste juhist sai planeedi päästmise üksikvõitleja, loo tegelik taust jääb esialgu varju

15.02.2022
Züleyxa Izmailova
© Kuvatõmmis

Züleyxa Izmailova lahkumine roheliste liidri kohalt on kõneaineks, sest põhjused, mida ta välja toob, on arusaamatud – nimelt väidab “Zuzu”, et erakonna päästmise asemel pidavat ta keskenduma planeedi päästmisele.

“Põhjus on selles, et kui ma midagi ette võtan, siis tegutsen kogu südamest ja praegu tunnen, et roheliste päästmise asemel on mul aeg keskenduda planeedi päästmisele mõnel teisel moel. Roheliste poliitikate edukas adresseerimine nõuab globaalsest rohepöördest inspireeritud liidreid. Juhte, kes suudavad näidata, et kohalikul tasemel üleilmsele kliimakriisile rohtu pakkudes, on võimalik ka Eesti inimeste elujärge parandada. Soovin rohelistele edu ja loodan, et leitakse uued juhid, kes näevad suurt pilti ja inspireerivad kõiki tuleviku nimel pingutama ja koostööd tegema,” kirjutab Izmailova sotsiaalmeedias.

Seega tunnistab seitse aastat “rohelisi” juhtimud Izmailova kahte asja – temast polnud erakonna liidrit, kui seegi päästmist vajab, ning kuna kambakesi planeeti päästa ei suudetud, hakkab ta seda üksi tegema.

“Rohepartisanist sai sissisõdur, edu edasiste eesmärkide saavutamisel, maailm vajab päästmist küll ja roheliste erakonna põhja laskmine on hea algus, loodetavasti suudad veel millegagi inimkonnale kasulik olla,” kirjeldab olukorda rahvuskonservatiiv Georg Kirsberg.

Rohelised on Izmailova käe all muutunud kummaliseks seltskonnaks, võttes looduse ja keskkonna päästmise asemele oluliseks mureks geide õigused, kes aga nn paraku kuiv oks elupuul. Kuivanud oksi kaitstes ei jää aega haljaid oksi kaitsta. Või nagu ütleb üks kommentaator: “Meil on oma Gerda, viimasel ajal päästab Zuzu planeeti heterode käest.”

Izmailova kahepalgelisusest sai pildi siis, kui ta oli ühel hetkel Reidi tee äge vastane, siis aga sai hea pakkumise Tallinna keskerakondlikult linnavalitsuselt ning projekti vastasest sai selle läbiviija.

Mis saab Züleyxa Izmailovast edasi? Vastavad kommentaatorid:

“Nüüd otsejoones Gruz Dvestisse! Eks selliste koondumine sinna paistab olevat alanud.”

“Maandub 200-stes. Sealt on võimalik riigikokku pääseda.”

“Olemuselt on ta rohkem reformarlik sots, kelle tagumik tunneks end kõige paremini keski venekeelses keskkonnas.”

“Kameeleon. Ma ikka imestasin, miks roheline, kes metsa kestvuse kaitse asemel astus välja homode kaitseks. Nüüd kergitas maski. Punane liberaal. Pettis oma päriselt olevaid rohelisi e. nn “ökomökusid”.”