Rünnakutel abielureferendumi vastu on mitu eesmärki, üheks on panna EKRE “soinistuma”

Arvamus,
©Uued Uudised
Rahvuskonservatiivid on endiselt poliitiline jõud, mis erineb kõigist teistest.

Rünnakud EKRE algatatud abielureferendumi pihta on ägenemas, sestap on paslik meenutada, miks selline vihkajalik poliitika rahvuskonservatiivsuse vastu käimas on.

Põhjus on üks – Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on eriline, ta erineb kõigist teistest erakondadest selle poolest, et ta on võimule tulnud oma valimislubadusi täide viima, mitte lihtsalt magusa võimu juures kohanema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõik teised erakonnad on tulnud poliitikamaastikule ja võtnud omaks üldise joone, mis ühendab neid kõiki – ustavuse Euroopa Liidule ja nõustumise temaga igas asjas, minnalaskmise rahvusriigi osas, ülemaailmsete trendidega kaasaminemise, nn euroopalikud väärtused ja nii edasi.

Jah, kõigil Eesti erakondadel on oma iseärasused, mõni on mürkroheline, teine padupunane, kolmas libaparempoolne, aga üks ühine joon on neil kõigil – kohanemine oludega ja üldise pärivooluga kaasasõitmine.

EKRE-t vihatakse ühiselt just seetõttu, et ta ei sõida teistega kaasa, vaid ujub enamasti vastuvoolu, püüdmaks on lubadusi ellu viia; ta ei laula kaasa eurolaulu Brüsseli etteantud nootidest, vaid vaatab, kuidas rahvusriigile kasulikum on; ta ei lähe pimesi kaasa “euroopalike väärtustega”, vaid hoiab traditsioone, ja mis kõige tähtsam – täidab oma valimislubadusi, mille seas on ka mehe ja naise abielu ainuõigeks tõstmine.

Just oma valimislubaduste elluviimise pärast ongi EKRE teistest erinev. Peavoolumeedia ja -erakondade viha on ta ära teeninud just sellepärast, et rahvuskonservatiivid julgevad teistest erineda. Koalitsioonis olles on nad oma näo säilitanud, kuigi tänu koalitsioonivalitsuse olemusele on tulnud aidata ka partnerite valimislubadusi ellu viia, mis pole alati olnud need, mida õigeks peetakse. Kuid valitsust on ühiselt koos hoitud.

Praeguse lausrünnaku põhjuseks on see, et EKRE on asunud läbi raskuste ellu viima üht oma olulisemat valimislubadust, mehe ja naise abielu kinnistamist ainuõigena seadustesse. Võib-olla pole mõnigi poliitiline jõud väga selle vastu (kuigi osa Isamaast ja Reformierakond on kuidagi liiga homolembeliseks muutunud), kuid neile käib närvidele see, et algatajaks on just EKRE. Muidugi ei maksa alahinnata ka Brüsselist antud käske homoabielud seadustada, mis muudab ka heteroseksuaalsed liberaalid kohe “ellgeebeeteelasteks”.

Kogu selle jutu tõestuseks on Eesti Päevalehe esmaspäevane juhtkiri, milles on EKRE-le suunatud read:  “Siunake paar päeva sotse ja unustage ära, et tahtsite 18. aprillil referendumi korraldada.”

Just seda kogu vasakpoolne ja liberaalne leer tahabki: “EKRE, loobuge oma valimislubadusest ja saage selliseks nagu meie, Brüsseli-truuks, kohustuslikult homo- ja pagulaslembeliseks, unustage rahvusriik ja traditsiooniline pere, ja tulge koos meiega eurorahadega kinnimakstult euroimpeeriumi ehitama – siis me lõpetame teie ründamise!”

Muidugi on rünnakutel teinegi põhjus – kardetakse, et rahvas ütleb mehe ja naise abielu ülimuslikkusele “jah”, ja kus siis selle häbiga homostuvas maailmas minna – “meid ju ei mõistetaks!”

Aga ei, nüüd tuleb ründajatel pettuda, sest rahvuskonservatiivid pole nii põhimõttelagedad, nagu EPL neid näha soovib.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused