Ruuben Kaalep: Lobjakas kaitseb ainult ühe ideoloogia sõnavabadust

Arvamus,
©Uued Uudised
EKRE Riigikogu saadik Ruuben Kaalep.

EKRE Riigikogu saadik Ruuben Kaalep meenutab aegu, mil praegune “tagakiusatav” Ahto Lobjakas väitis eestlastele näkkusülitavalt: “Iga Pariisi moslem on rohkem eurooplane kui nahavärvile või seedimata kristlusele toetuv poolharitlane Eestis.”

“2015. aastal kirjutas praegu end sõnavabaduse pooldajaks tituleeriv Ahto Lobjakas: “Kui võõraviha ei kriminaliseerita, kui võõranahaliste ründamist ei hakata karistama šokivangistusega, kui laiska olmerassismi ei hakata šokitrahvima, kui poliitikud peaministrist alates ei võta endale selget ja pöördumatut vastutust mitmevärvilise Eesti eest, siis ei pruugi meie vabadustel olla pikka põlve.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täiesti selgelt mõtleb ta “võõraviha” ja “laisa olmerassismi” all mittefüüsilisi rünnakuid ja vägivalda, mis peavadki olema kriminaliseeritud, vaid konkreetseid arvamusavaldusi. Ja ta ei nõua üksnes labasuste ning kultuurituse, vaid täiesti legitiimsete maailmavaateliste seisukohtade kriminaliseerimist. Näiteks peab Lobjakas lubamatuks, kui “ERR lubab otse-eetrisse poliitiku, kes avalikult muretseb valge rassi tuleviku pärast ja kordab siis sama motiivi vestluslauas noore tumedanahalise eestlasega.”

Niisiis aastal 2015 ründas Lobjakas ERRi, kuna see pakkus kõlapinda seisukohtadele, millega ta ei nõustu. Artiklit lugedes on selge, et ta näeks hea meelega ka sarnaste vaadete keelamist ja karistatavaks muutmist kogu ühiskonnas. Ja nüüd äkki pole ERRis enam liiga palju, vaid liiga vähe sõnavabadust, kuna tal paluti tööandja poolt kõigest oma raadiosaate stiili viisakamaks muuta (meenutame: saates nimetas ta Mart Järvikut konkreetselt saastaks).

Kui härrasmees, kes sõnaselgelt nõuab oma maailmavaateliste vastaste sõnavabaduse piiramist nii meediakanalites kui seaduslikult, kisab, et tema enda sõnavabadust ahistatakse, on see äärmiselt kahepalgeline. Ta ei kaitse sõnavabadust kõigi, vaid üksnes oma maailmavaate – lääneliku liberaaldemokraatia ja humanismi jaoks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused