Siberisse viimine, orvuna kasvamine ja varane töömehepõli on nüüd maksustatud

Eurotoetused jäävad järgmisel kümnendil Eesti jaoks tuntavalt väiksemaks.

Vasakvalitsuse tulumaksusüsteemi muutmise tagajärjel ei kaota ainult töötavad pensionärid, vaid kõik, kes tänu pikemale tööstaažile saavad pensioni üle 500 euro kuus.

Uutele Uudistele saatis kirja Lui Lääts Tartust, kes tööl enam ei käi ja saab suuremat pensioni pikema staaži tõttu.

Hr. Lääts kirjutab:

„Kui olin kolmene, viis ühe riigi valitsus mind koos venna ja emaga Eestist külmale maale. Peagi tuli seista ema kirstu kõrval. Vanaema tuli Eestist meile järele ja tõi meid tagasi. Täna võib öelda – kahjuks. Varakult hakkasin mõtlema, kuidas saab aidata vanaemal leiva lauale, alustasin töötamist, kui olin 13-aastane.

Siis saime oma riigi tagasi ja noor Eesti riik rehabiliteeris meie Siberisse viimise, aktsepteeris meid, kes kaotasid oma vanemad ja kasvasid orvuna.

Need hirmsad asjad liideti tööstaaži hulka, kuigi see oli tollelgi ajal naeruväärne, et maksti vanemate ja Siberisse viimise eest. Summa polnud suur, kuid siiski lasi meil, minusugustel, tunda riigi pakutavat turvatunnet.

Staaži tõttu suurem pension aitas mul toime tulla. Ma pole kunagi pidanud esitama avaldusi abisaamiseks.

Aja jooksul kasvas pension kahe euro või viie euro kaupa ja nii oli veel detsembris 2017. aastal mu pension 538,27 eurot.

Selle aasta jaanuaris, kui nägin laekumist 486,59, arvasin, et see on eksitus. Aga ei. Olen valitsuse tulumaksupoliitika tulemusel kaotanud 51,68 eurot.

Tuleb välja, et keegi teab paremini, kuidas ma oleksin pidanud oma elu korraldama. Tundub, et need, kes on elus teinud tööd ja oma riigi lippu kõrgel püüdnud hoida, võrdsustatakse poetagustega, kes kirikuhoolekandest elu sees hoiavad. Minu Siberisse viimine, orvuna kasvamine ja varane töömehepõli on nüüd siis maksustatud.“

UU

Foto: Scanpix

Kommentaarid