Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Silver Kuusik inglise keeles õppivaist välistudengeist: konkurss on formaalne ja kõik soovijad saavad sisse

08.02.2021
Silver Kuusik
© UU

EKRE Tartu ringkonna juhatuse liige Silver Kuusik kirjutab Tartu Postimehes, et pole mõtet arutleda väidete üle, nagu oleks EKRE puhul tegemist võõravaenulikkuse ja põhimõttelise välisüliõpilaste „tasalülitamisega“.

„Me lähtume Eesti oludest ega impordi ideid, ammukski konflikte, samuti pole me kellegi vastu, küll Eesti paremaks muutmise poolt ega käsitle kõrgkoole ja välistudengeid lahus ühiskonna kui terviku vajadustest,“ kirjutab pikaaegse üliõpilasesinduse juhtimise kogemusega Kuusik.

Ta lisab: „Maaülikooli üliõpilaskonna juhina puutusin sageli välistudengitega kokku. Tegu oli meie põhjanaabritega, kes olid Tartusse tulnud peamiselt veterinaariks õppima. Nad on tulnud siia inglise keeles kindlat eriala õppima, maksavad siin oma hariduse eest ning viivad saadud teadmised endaga kaasa tagasi Soome. Kui nende makstud õppetasu katab nende õpetamiskulu, siis on see ülikooli poolt lihtsalt teenuse pakkumine. Ei peaks ju Eesti maksumaksja nende hariduse omandamist doteerima.“

Kuusiku arvates on hoopis teine olukord nende inglise keeles õppivate välistudengitega, kes õpingute eest ise ei maksa ning kellele hoopis Eesti riik maksab vajaduspõhist toetust.

Ta kirjutab, et tegelikkuses on konkurss ülikoolidesse üldjuhul formaalne ja sisuliselt võetakse vastu kõik soovijad.

Kuusik nõustub Jaak Valge järeldusega küllalt suur osa välistudengitest saab Eestis Eesti maksumaksja arvel ingliskeelse tasuta hariduse, ingliskeelestab meie kõrgharidusõpet ja lahkub seejärel Eestist.