Soome Eestlaste Liit ei mõista Rootsi ja Kanada rahvuskaaslaste ärritumist 

Rubriik Arvamus On
Soome eestlased on kodumaal toimuvaga rohkem kursis kui rahvuskaaslased Kanadas. Pilt on illustratiivne.

“Eestlaste Kesknõukogu Kanadas ja Rootsi Eestlaste Liit üllitasid 9. novembril ühisavalduse, milles mõistsid hukka Eesti siseministri Mart Helme, rahandusministri Martin Helme ja eurosaadiku Jaak Madisoni kriitika USA valimiste suhtes, väites, et see õõnestavat Eesti julgeolekut.

Samuti keeldus keegi Kanada kodakondsusega aktivist Marcus Kolga hiljuti Eesti siseministeeriumi teenetemärgist, väites, et ta on šokeeritud, et Eesti valitsuskoalitsioonis on rahvuslik erakond. ja et talle on täiesti vastuvõtmatu, et Eestis ei kuulutatagi kõiki eestlasteks, kes Eestimaa pinnale kord astunud, sõltumata rahvusest, rassist või usutunnistusest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mulle jääb arusaamatuks, milliste eestlaste nimel Eestlaste Kesknõukogu ja REL selliseid avaldusi vastu võtavad, sest mina ja minu põlvkonna inimesed teavad väga hästi, mis tähendab sõnades deklareeritud suur rahvaste sõprus tegelikkuses, samuti teame, kui ülevoolava entusiasmiga sai kunagi valitud meile kõigile kalleid liidreid, osalus valimistest ei langenud kunagi alla 90%.

Seekordsed valimised USAs näitasid, et ka selles osas on suur Ameerika NLiidule pika puuga ära teinud, mõnes krahvkonnas oli valimisaktiivsus lausa 125% ja valimas käisid ka need, kes seda mitte kunagi varem pole teinud, paljud lausa mitu korda ja räägitakse, et isegi kalmistutel olla olnud valimisaktiivsus üpris kõrge. Ei ole vandenõuteoreetik, aga kahtlustan, et see on ehk hiinaviiruse teatav kõrvalmõju…..

Kõigile Kanada ja Rootsi eestlastele soovin aga kainet mõistust ja tuletan meelde vanasõna – ära sülita vanasse kaevu enne, kui uus on valmis…”

Tarmo Multanen, Soome Eestlaste Liit  

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused