Sotsid hakkasid poliitiliseks jalamatiks ehk koalitsiooni ripatsiks opositsioonis

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Sotsid

Kaja Kallase valitsuse ametisseastumise järel peaks opositsiooni jääma kolm parlamendierakonda, kuid valitsusest välja jäetud sotse ei saa kuidagi opositsiooniks pidada – nad kuulutavad igal sammul uuele korruptsioonikoalitsioonile oma truudusvannet.

Esmaspäevasel Kaja Kallase esinemisel Riigikogus olid sotsid ülevoolavad. “Lugupeetud peaministrikandidaat Kaja Kallas! Mul on väga hea meel, et sa saad valitsuse moodustada ja mul on veel parem meel selle üle, kuidas seda teinud oled,” teatas sots Riina Sikkut, kes nõudis uuelt valitsusjuhilt soolist võrdõiguslikkust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Austatud peaministrikandidaat Kaja Kallas! Kõigepealt õnnitlused. On ju sinust varsti saamas esimene naispeaminister Eestis,” õhkas Helju Pikhof ja Jevgeni Ossinovski lisas: “Mul on hea meel, et teisel korral saad sa selle ülesandega valitsus moodustada hakkama ja Eesti Vabariigi peaministriks. Kindlasti see sümboolne väärtus, et viis aastat tagasi siinsamas maja ees auvahtkond ütles esimest korda Eesti ajaloos “Proua president!” ja alates homsest saab Eesti ühiskond harjuda väljendiga “Proua peaminister”, ma arvan, et see on suur ja oluline asi. Ja mul on hea meel, et sa selle sümboolse sellise rolli kandja oled.”

Kogu sellest õnnetulvast hoolimata sotse valitsusse ei kutsutud, oma programmi ja valijate tahet nad ellu viia ei saa, seadusandlust mõjutada ei suuda (peale valitsuse eelnõude heakskiitmise) – jääb arusaamatuks, milline saab olema SDE roll Eesti poliitilises elus? Sest valitsuse puudlina ja nende tegemiste ülistajana ei ole nad ka opositsioon – viimase ülesanne on valitsust konstruktiivse kriitikaga suunata, aga seda oode laulvad sotsid ju tegema ei hakka.

Opositsiooni hakkavad seega esindama ainult EKRE ja umbes pool Isamaast, sest ka “parempoolsed” ei anna vastasrinna mõõtu välja.

Kuna sotsid sisuliselt opositsioon pole, siis oleks kummaline neile jagada ka opositsiooni kohti parlamendi komisjonides, eriti neis, mis tegelevad täidesaatva võimu järelevalvega. Sotsidel pole tegelikult asja ka opositsioonile mõeldud raadio- ja telesaadetesse, sest nagu esmaspäeva õhtu näitas, ülistasid nad mõõdutundetult valitsust.

Õhku jääb rippuma küsimus – mis roll sotsiaaldemokraatlikul erakonnal üldse enam Eesti ühiskonnas on? Poliitiline jalamatt, koalitsiooni ripats?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused