Sotside liidrit Lauri Läänemetsa on haaranud marksistlik-leninlik suurushullustus

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Punane sots, punase lipsuga. Lauri Läänemets.

Sotside juht Lauri Läänemets on vaevu võimu maitsta saanud, kui juba kuulutab “õhukese riigi” kadu nende koalitsioonilepingu kaudu – ja seda veel seitse kuud enne valimisi, mis võib paljusid jõujooni tugevalt muuta.

Läänemetsa hinnangul kinnitab koalitsioonileping seda, et õhukese riigi aeg on pöördumatult läbi. “Eesti vajab vasakpoolset poliitikat järjest rohkem,” ütles Läänemets laupäeva hommikul sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) ees peetud kõnes. Viimased kriisid näitavat Läänemetsa kinnitusel seda, et inimesed ootavad järjest rohkem vasakpoolset poliitikat.

Sotsidele vastandub muidugi nn parempoolsete eilne avaldus, kus nad väidavad vastupidist: “Selleks, et Eesti poliitikas tasakaal taastada, on vaja järgmisesse riigikogusse erakonda, mis seisab parempoolse maailmavaate eest. Parempoolsete teevad Eesti poliitikas positiivse raputuse, me käime välja julged ja päriselt parempoolsed ideed.”

Läänemetsa jutu muudab narruseks see, et seesama sotside kamp püsib viimastel aastatel alla kümneprotsendilise toetusega – ei tundu, et rahvas vasakpoolseid väga ootaks.

Teine rumal moment sotside peamehe jutus on see, et valitsetakse ju koos varastava ja “tasakaalus eelarve fetišiga” Reformierakonnaga, kes on juba poolteist aastat näidanud, et nad lükkavad endi tekitatud majandusraskused täielikult rahva kaela. “Õhuke riik mitte pelgalt ei väldi vastutust, vaid jätab järjest enam sotsiaalseid probleeme ja ühiskonna peamisi valupunkte inimeste, perede ja ettevõtjate kanda” – need Läänemetsa sõnad käivad just Reformierakonna pihta.

“Järgnevatel aastatel kirjutatakse ümber Eesti suur lugu,” väidab peasots. Selleks tuleb neil eelnevalt siiski läbida valimised. Sealt aga on sotsidel raske edukas olla, nagu pole edukas enam nende maailmavaade.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused