Spiegeli ajakirjanikust, ERR-ist, Trumpi müürist ja Goebbelsist

Arvamus,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Kas tara puudumine kergendaks Mehhikosse jõudnud migrantidel pesu kuivatamist?

ERR on juba aastaid näidanud, et ta pole sugugi mitte rahvusringhääling, vaid globalistliku propaganda hääletoru.

Saksa nädalakiri Der Spiegel teatas kolmapäeval ühe oma tuntuma reporteri töölt lahkumisest ulatusliku ajakirjandusliku pettuse tõttu mitmete aastate vältel. 33-aastane Claas Relotius kirjutas alates 2011. aastast ligi 60 artiklit, mis avaldati kas trükiversioonis või veebis. 16 neist on nüüdseks osutunud vähemal või rohkemal määral võltsinguks. Relotius võitis 2014. aastal USA uudisekanali CNN aasta ajakirjaniku preemia ja valiti alles sel kuul Saksamaa aasta ajakirjanikuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See skandaal meenus kohe, kui vaatasin ETV saadet “Trumpi müüri jälgedes”, mis oli kõige ehtsam USA presidendi vastane propagandasaade ja mille eesmärgiks oli tõestada, nagu oleks müüri ehitamine USA-Mehhiko piirile tobedus. Kolm saates kaasa teinud rännumeest lõid kahjuks kaasa räpases tellimustöös.

Alustuseks pean ära märkima, et üks minu lähedane sugulane abiellus USA sõjaväelasega ja nad elasid alles aasta eest Texases El Paso sõjaväebaasis. Tema sõnutsi on olukord selles piirkonnas, mille vastas üle piirijõe on kurikuulus Mehhiko narko- ja mõrvapealinn Ciudad de Juarez, eriti hull – isegi kinnises sõjaväe elamulinnakus on kogu aeg liikvel sõjaväepatrullid ning mistahes ebatavalise olukorra puhul oldi kohe tegutsemisvalmis. Ja seda USA poole kinnises baasis! Igal juhul see eestlanna oma lapsi baasist välja ei lubanud.

Ja nüüd seisab Ivo Tšetõrkin piirijõe Rio Grande ääres ning näitab, et mingit ohtu piiri ääres polevatki. Ma ei mäleta, kas Kolmedokk või isegi Välisilma dokk näitas kord dokumentaalfilmi piirialustest tunnelitest, mille kaudu veetakse Mehhikost USA-sse narkootikume – neis on isegi väike raudtee ja tunnelivalgustus! Selliseid videosid kahe riigi piiril toimuvast võib Youtubest vabalt leida ja mingid propagandatöötajad räägivad nii, nagu oleks see ala jumalast ohutu!

Vähemalt see osa, mida mina laupäeval vaatama sattusin, oli ilge propaganda, täis pisarate nõrutamist. Näidati kirikut, mis pidavat jääma müüri ja piirijõe vahele, ning loeti peale pikk jutt sellest, kui oluline olevat pühakoda ameeriklastele. Viibiti looduslikult ilusas kohas ja tõdeti, et nüüd on selle iluga lõpp. Herbert Murd rääkis sarkastiliselt, et müür tuleks ehitada edasi läbi Atlandi Gibraltarini ja siis mööda Vahemerd ka, et migrante takistada – no pesuehtne globalistimöla!

Muuhulgas kõlas jutust väide, nagu alustaks Trump müüri rajamist – ometigi oli sellest piirirajatisest suur osa olemas juba enne praeguse presidendi valimist, tema otsustas vaid täismüüri ehitada. Ja muidugi tuli lõpuväide selleltsamalt noorelt vasakliberaalilt Ivo Tšetõrkinilt: “Üsna pea sai ka selgeks, et peaaegu mitte keegi – ei USA ega Mehhiko poolel – seda müüri sinna ei soovi.”

No see on juba tõesti propaganda tipp – justkui poleks Mehhiko-USA piir juba ammu, ka Obama aegadel jutuks olnud nii migrantide kui uimastiveo poolest, ja alati on räägitud meetmete tõhustamisest.

Et see jutt mitte laest võetud pole, siis lisan värsked uudised BNS-ilt. “USA võimud vahistasid tänavu üle 10 000 piiriülese kuritegeliku jõugu liikme, teatas immigratsiooniamet neljapäeval. USA immigratsiooni- ja tolliameti (ICE) teatel on vahistatute seas üle 2000 Kesk-Ameerika kuritegeliku rühmituse MS-13 liikme, mida president Donald Trump regulaarselt ohuna välja toob.” Need rühmitused tegutsevadki peamiselt kas Florida – Puerto Rico joonel või USA-Mehhiko piiril.

“Vägivald sisserändajate vastu on kasvanud ja seadnud kahtluse alla Mehhiko Tijuana linnavõimude suutlikkuse olukorraga toime tulla. Politsei teatel visati teisipäeva öösel ühte migrantide ajutisse varjupaika pisargaasimahuti. Piiril vaenulikku vastuvõttu kohates ongi paljud migrandid tagasi pöörduma hakanud.” Jutt käib USA-Mehhiko piiri ääres ootavatest Kesk-Ameerika migrantidest.

Kas miski neis uudistes viitab sellele, et olukord Mehhiko-USA piiril on rahulik ja mitte keegi piiritara tegelikult ei soovi? Aga ERR on suutnud suunata ühe seltskonna Trumpi müürile ja panna ta ajama Claas Relotiususe juttu Goebbelsi soustis.

Eesti peavoolumeedia tase on jõudnud väga madalasse punkti ja ilmselt on oma osa selles marksistlikel ajakirjandusõppejõududel, nagu seda on Marju Lauristin, ja ega Pravdast paremat taset sealt tulla saagi.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused