Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tallinnas on võimalik “käia linna peal” ja eesti keelt mitte kuulda

21.11.2022
Kadriorus on küll riigipea residents, aga ümberringi võimutseb vene keel.. Pilt on illustratiivne.
© UU

Tallinna venestumisest on juba palju räägitud ja ka sotsiaalmeedias tõdevad paljud, et pealinnas on sageli tunnetatav eesti keele puudumine.

“Masendav, milline venestamise protsess on käima lükatud ja kui kiiresti seda tehakse. Soovitan kõigil mitte-tallinlastel korra pealinna väisata, erinevaid kaubanduskeskusi, toitlustuasutusi ja sportlikust huvist ka ühistransporti kasutada. Täiesti võimalik on veeta Tallinnas pool päeva nii, et ümberringi kuuled ainult vene keelt ja teenindajad nõuavad suht ülbelt et pead vene keeles rääkima. Nii et ärge tulge ütlema, et Reformierakond ei tegele otseselt venestamise ja kremlikolonni tekitamisega – vaadake reaalselt tegevusi ja tulemust. Kogu sõnavaht sinna peale on puhas maskeering,” kirjutab Rea Raus.

“Sõitsin isadepäeval oma laste juurde ja Tondi trammis ei tundunud ühtegi eestlast olevat – ümberringi ainult venelased ja üks paarike, kes rääkis inglise keeles,” lisab teine kommentaator.

“Venelasi on massiliselt juba ka seal, kus varem elasid peamiselt ainult eestlased – Nõmmel, Pirital ja mitmel pool mujal. Nädalavahetustel on Kadriorg ülevalt alla valgunud Lasnamäge täis ja eriti Jaapani aed. Sageli on nii, et kui järsku kuuled eesti keelt, tekib hea äratundmisrõõm – näe, eestlasi on ka,” kirjutab üks tallinlane. Varem on inimesed kirjutanud, et kui on festival “Valgus kõnnib Kadriorus”, siis on tunne, nagu viibiks Moskva Gorki pargis.

Laulva revolutsiooni ideaalid on seega kadunud, Reformierakonna valitsus on loomas slaavi riiki, Tallinn on saanud vene linnaks venemeelsete võimu all ja varsti maksab juba Hemingway ütlus, et igas maailma sadamalinnas on vähemalt üks eestlane – Tallinnas leitakse ka mõni…

Uued Uudised