Täna naine, homme mees, ülehomme puu või mineraal… ehk lihtsustatud soovahetusest

Arvamus,
- Updated
©Erki Evestus
Soovahetajate mured.

Eesti meediat ja poliitilist elu jälgides tundub, nagu oleks inimestel soo vahetamine nagu nuusata – täna olin naine, homme mees, mis see siis ära ei ole.

Mäletatavasti algatasid sots Jevgeni Ossinovski ja irlikas Margus Tsahkna kunagi sellise mõtte, et soovahetus võiks tõesti ainult paberliku asjaajamisega piirduda. Nüüd aga kirjutatakse ERR-is “Uue määrusega võib soo muutmine minna lihtsamaks” ja “Solman soovib, et soovahetusele eelneks kaheaastane ooteperiood”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mis on inimkonnaga lahti? Olemegi sealmaal, kus varsti saame olla ka puu või mineraal, vastavalt oma soovile?

EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa ütleb oma sotsiaalmeedia postituses, et jutt soo muutmisest on selge valetamine.

“Esiteks pole vaja Jumalat mängida. Teiseks pole inimene suuteline looduse poolt määratud sugu muutma. Selline sekkumine on enesepett ja keha väärastamine. Ei enamat. Sugu ei ole pelgalt välised või isegi sisemised (silmaga nähtavad) füsioloogilised tunnused. Sugu moodustub palju enama alusel ning siin mängivad kõige olulisemat rolli peened, silmale tabamatud inimkeha osised, geneetika, sugukromosoomid jms,” kirjutab ta sotsiaalmeedia postituses.

Ta lisab, et inimvaimu väärastumise teed on sama mitmekesised kui Issanda loomaaed. “Vaimset katkiminemist ei saa keelata. Kes läheb, see läheb. Mõni on ka sünnilt katkine. Kuid see ei tähenda, et peaksime inimese füüsilist lõhkumist (keha väärastamist) pidama normaalseks. Teisisõnu – oma soole iseloomulike füüsiliste tunnuste äralõikamine või moonutamine või juurdelõikamine ei muuda kunagi kellegi sugu,” selgitab Paul Puustusmaa.

“Et mingid äärmuslikud (reeglina vasakliberaalsed, äärmusfeministlikud jms) tegelinskid udutavad midagi erinevatest soomääratlustest (olla neid suisa kümneid erinevaid), bioloogilisest soost, juriidilisest soost, sooidentiteedist jms ideoloogiast – see kõik ei muuda mitte midagi looduses. Jätkuvalt jäävad eksisteerima mehed ja naised ning seda inimene muuta ei saa. Küll on võimalik keha väärastamine (ka nn korrigeerimine) ja muu (kirurgiline…) loomuvastane sekkumine inimkeha suhtes, mis ei ole meie nn demokraatlikus ja (kohati ebamõistlikus) vabas maailmas küll keelatud, kuid see pole normaalne, vaid katkiste inimeste teema, mida riigi administratiivse (seaduse) jõuga ei peaks üldse soodustama,” lõpetab saadik postituse.

Ka traditsionalistide üks liidreid, SAPTK esimees Varro Vooglaid ütleb, et soovahetuse teemal ei ole mõistlik hakata arutlema detailide üle, nagu ooteperioodi pikkus, salates samas maha, et kogu jutt soovahetusest on totaalne absurd.

“Fakt on see, et mitte keegi ei saa mitte kunagi ja mitte kuidagi oma sugu vahetada. Seega on fakt ka see, et kõik vastupidised väited on absoluutselt. Õiguskord peab käima käsikäes reaalsusega, arvestama sellega ja lähtuma sellest. Kui hakkame aga teadlikult valedega kaasa minema, et mitte vastavaid nõudmisi esitavaid ideoloogilisi radikaale pahandada, siis minetame ühiskonnana kontakti reaalsusega. Kontakt reaalsusega – see peaks olema konservatiivide absoluut, mille üle ei tingita,” kirjutab ta Riina Solmani seisukohti kommenteerides.

Rahvastikuminister Riina Solman pidas kahtlemata silmas vähestki selle hulluse pidurdamist ja tõkete püstitamist, et soovahetust ei tehtaks hetkemõtte ajendil ja üleöö – sest sellest vasakliberaalne meedia ei räägi, et enamik soovahetajatest hiljem seda otsust kahetseb.

Loe ka Soovahetusäri manipuleerib uuringutulemustega, varjates sellega vaimsete probleemide jätkumist soovahetuse puhul

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused