Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Teadlane rohepöördest: jõukam maailm on isu täis tarbinud ja leiab, et see pole enam oluline

-
29.12.2021
Need Kesk-Ameerika migrandid on kuulnud Ameerika (tarbimis)Unelmast ja teele asunud.
© Scanpix

Samal ajal kui Kaja Kallas jutustab rohepöördest ja propageerib seda, arvavad üha rohkemad inimesed, et eks ta üks lurr ole, ning põhjalikumalt on asjad lahti seletanud etnoloog ja antropoloog Aimar Ventsel.

ERR-is avaldatud arvamusloos kirjutab Ventsel, et Esimene Maailm on isu täis tarbinud ja otsustab nüüd, et see kõik polegi nii oluline. Nad on hakanud nö keskkonnateadlikeks ja asunud oma tarbimist piirama. Samas aga on maailm väljaspool seda Esimest täis inimesi, kes ei tarbigi nii ohtralt, sest on lihtsalt vaesed, kuid nende unistuseks on saada jõukaks tarbijaks.

Ventsel toob välja valusa probleemi: läbi aegade on valged inimesed läinud nende Kolmanda maailma inimeste juurde ja selgitanud, et euroopalik arusaam maailma asjadest on ülim ja parim, selle elustiili juurde käib jõukus ning kõike seda on võimendanud Hollywoodi filmitööstus.

Häda ongi nüüd selles, et need “teised” on hakanud seda klantspilti uskuma. “Ega muidu ei rühiks Euroopasse üks rändelaine teise järel. Inimesed tulevad selle elustiili järele, sest nad on veendunud, et see ongi hea ja õige viis elamiseks. Külluses, võimalustega lõpuks ometi tarbida ja ka edaspidi muretult tarbimist jätkata. /…/ Reeglina soovitakse ka ilma Euroopasse rändamata just samu hüvesid, materiaalseid väärtusi ja elustiili, mis on euroopalikkuse alus. Seesama maja, pesumasin, auto, lillepeenar maja ees ja uusi kalleid riideid. Sest kõige selle hea omamine tähendab olla tsiviliseeritud, mitte räpane mahajäänud metslane,” kirjutab Ventsel.

Sellega hädad ei piirdu – Euroopa valgustajad leiavad nüüd, et roheliselt, kokkuhoidlikult ja säästvalt elamine on õige, aga katsugu nad seda selgeks teha uustarbijatele Kolmandast maailmast, kes tulevad Euroopasse just tarbima. Vaestele ja näljas inimestele tarbimise saatanlikkust enam selgeks ei tee ja ega Esimene Maailm ise ka eriti eeskuju ei näita. Kõik see kokku aga muudab rohepöörde utoopiaks.

Refereeritud ERR-ist