Toetagem Ukrainat, kuid südames, mitte kaelakuti olles

Arvamus,
©ZP/Scanpix
Sugugi mitte kõik ukrainlased pole maidanlikku meelt. Pilt on illustratiivne.

Võõrtööjõu sisseveo kontekstis on ukrainlastega jätkamise nõudmises hakatud relvana kasutama üleskutset aidata sel rahval Eestis töötamisega jalule tõusta.

Nii ütleb maasikakasvatajate esiruupor Elke Lillemets: “Poliitiliselt oleme igati toetanud neid riike, kelle töökäed ei ole siin justkui teretulnud. Me deklareerime igavest truudust Ukrainale, toetame Krimmi eest sanktsioone Venemaale, anname Ukraina riigile rahagi, kuid ukraina inimest me ei toeta.” Koputus südametunnistusele missugune!

Me toetasime ka Džohhar Dudajevi Tšetšeeniat, kuid jumal tänatud, et me tšetšeene siia töökäteks ei toonud, ja peame jamama ainult Haron Dikajevi, mitte suurearvulise elukutseliste sõjameeste kogukonnaga. Ja ärgem viigem solidaarsust Hiina Uiguuriaga tasemele, kus me selle rahva endale külla kutsume.

Tegelikult on Lillemetsa repliigis tõdegi – tõepoolest, me oleme raudselt Ukrainaga Vene agressiooni vastu, aga ukrainlasega on pisut teisiti. Ja peabki olema.

Esiteks, ukrainlased on majandusmigrandid. See tähendab, et poliitilise taustaga pole siin midagi peale hakata. Nad lähevad tööle igale poole, kuhu on võimalik – päris suur kogukond töötab ka Venemaal. Siiatulijate mõtetes ei ole mitte sedavõrd poliitilised sümpaatiad, kuivõrd kodus ootavad suud, ja kui võõrtöölised saavad mingite sotsiaalsete vapustustega pihta, siis keeravad nad ka meie vastu.

Teiseks ei ole kõik ukrainlased Maidani-taustaga, kindlasti on tulijate seas ka palju neid, kes toetasid kunagi Janukovitšit, samuti on inimesi venekeelse Ida-Ukraina taustaga. Sel juhul me pakume lillemetsalikku sõprust ja tuge inimestele, kes pole lääneliku Ukraina poolt.

Kolmandana tuleks küsida, et kas me ikka teeme Ukrainale nende töökamate inimeste ärarabamisega sellele riigile head? Meiegi ju kahetseme, et sada tuhat asjalikku inimest on nüüd kodust kaugel ja meie peame toidujulgeolekus võõrastele lootma. Ilmselt tuleb kunagi Ukrainal endalgi inimesi mujalt otsida, sest ega nemadki arenevad. Me aitame praegu lihtsalt riikide tühjaksjooksmise suletud ringi elust hoida.

Me ei saa olla lõputult head ukrainlaste vastu, sest see hakkab meile endile halba tegema. 40-miljoniline rahvas võib oma migratsiooniga 900 000 eestlast ruttu lämmatada, eriti kui venekeelne keskkond meid niigi üha enam ahistab.

Miks üldse poliitikat asjasse segada? Maailmas on tohutult häda ja viletsust, kõike seda enda kanda võttes oleme peagi ise õnnetud. Rahvaid peab toetama nende kodumaal, mitte enda kaissu võtma.

Nii et Maidani lippudega illegaalseid võõrtöölisi tervitada on igakülgne sigadus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused